Hatice Eken, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukları olmadığı için Ankara'daki bir hastaneden 1995 yılında henüz kuvözdeyken ailesiyle anlaşarak bir çocuğu evlat edindiklerini ve Karabük'e getirdiklerini, adını ise "Mustafa" koyduklarını söyledi. 

Sürekli ağladığı için Mustafa'yı hastaneye götürdüklerini ve spastik engelli olduğunu öğrendiklerini anlatan Eken, Mustafa'yı aldıkları aileye verme şanslarının olduğunu ancak bunu bir kez bile düşünmediklerini ifade ederek, "Mustafa'nın engelli olduğunu 3 aylıkken öğrendim ancak kendi çocuğum gibi hiç usanmadan bu zamana kadar baktım. Terk etmek aklımın ucundan bile geçmedi" dedi.

Oğlunu enjektörle beslemek zorunda kaldıklarını belirten Eken, çevresindekilerin engelli bir çocuğa sahip çıktıkları için kendilerini çok eleştirdiğini ifade etti.

 10 yıl boyunca her gün hiç yorulmadan eşimle birlikte özel bir okula götürdük

Mustafa Eken'i sürekli Ankara'daki hastanelere götürmek zorunda kaldıklarının altını çizen Eken, "Mustafa'nın gözleri parlıyordu. Hiç usanmadan 21 yıldır bakımını en iyi şekilde yaptım. Onu sürekli sandalyesiyle çarşıya çıkartıp dolaşmasını sağladık. 10 yıl boyunca her gün hiç yorulmadan eşimle birlikte özel bir okula götürdük . Uzun süre her hafta, daha sonra ayda bir Ankara'daki hastanelere götürdük" diye konuştu.

 "Oğlum için sadece dua istiyorum"

Oğlunun hastanede olduğunu söyleyen Hatice Eken, "Nefes darlığı çekiyor. Yoğun bakımda. Onsuz günlerimiz zor geçiyor. Doktorlar, 'Her şeye kendinizi hazırlayın' dedi. Şimdi tek isteğim onun iyileşerek aramıza dönmesi. Bugünlerde hastanede yaşam savaşı veren oğlum için sadece dua istiyorum" dedi.