Çorum'da uzun bir süredir psikolojik tedavi gördüğü ileri sürülen Murat C., iddiaya göre fare zehri içerek intihar girişiminde bulundu. Yakınları 112 acil servisi arayıp yardım istedi. Sağlık görevlilerinin geldiğini gören Murat C., evin kapısını kilitleyip, kimsenin dışarıya çıkmasına ve sağlık görevlilerin de eve girmesine izin vermedi.

Bir süre sonra da pet şişedeki benzini odaya döken Murat C.,  yaklaşan olduğu takdirde yakacağı tehditinde bulundu. Evde bulunan eşi Aysel C. (35), annesi Hatice C. (60), kızları H.C. (17), B.C. (15) ve oğlu M.C. (5), korku dolu anlar yaşadı. 

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Evde bulunanların çıkmasına izin vermeyen Murat C. ile görüşen Boğazkale Kaymakamı Osman Aydoğan,  “Gerek sağlığın gerekse maddi manevi her türlü destek sana verilecek” diyerek ikna etmeye çalıştı.

3 saatin ardından aldığı fare zehrinin de etkisiyle fenalaşmaya başlayan Murat C., araya giren akrabaları ve kaymakamın ısrarı ile ailesinin dışarı çıkmalarına izin verdi. Murat C. ise ambulansa alınarak Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.