Mersin’de Dumlupınar Mahallesi'ndeki bir sitede patlama meydana geldi. Sitedeki bir apartmanın 4. katında bulunan daireden gelen sesi duyan vatandaşlar, ihbarda bulundu.  Bunun üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, evde bulunan Nurten Talo'nun patlamada hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralanan Burhan Talo ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

PATLAMADA İNTİHAR ŞÜPHESİ

Yenişehir ilçesinin Dumlupınar Mahallesi 1508. Sokak’taki 72 Evler Sitesi A Blok 4. katta bugün öğleden sonra meydana gelen patlamada polis intihardan şüpheleniyor. Patlama sonrasında olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, olayda hayatını kaybeden Gülten Palo’nun (44) intihar etmiş olabileceği üzerinde duruyor. Patlamanın meydana geldiği dairenin mutfağında oturur vaziyette cesedi bulunan Palo’nun mutfak tüpünü açık bırakarak intihara yeltendiği, oda içerisine dolan gazın sıkışması sonucu patlamanın meydana geldiği düşünülüyor. 

Patlama evde büyük hasara neden olurken, patlamanın şiddetiyle kırılan cam ve beton parçalarının metrelerce uzağa fırladığı görüldü. Bu arada patlamada ağır yaralanan Burhan Palo’nun ambulansla kaldırıldığı Mersin Devlet Hastanesi’ndeki tedavisi sürerken, patlama anında binanın önünde bulunan 70 yaşlarındaki Menevşe Duman ile kucağındaki 6 aylık torunu Ali Ayaz Özayaz da hafif şekilde yaralandı. Duman ve minik torunu, Toros Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 

Patlama sonrasında hem bomba imha ekiplerinin hem de diğer birimlerin güvenlik şeridi çekilen evdeki incelemeleri sürüyor. Patlamanın kesin nedeni incelemelerin ardından belli olacak.