Şehit yakınlarına destek amacıyla düzenlenen etkinlikte, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Süleyman Şahin ile 23 kişi sabah erken saatten itibaren Babadağ’ın 1700 metrelik pistinden 15 paraşütçüyle birlikte tandem (ikili) uçuş gerçekleştirdiler. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96’ncı yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikte Türk bayrakları takılıp, paraşütler Babadağ’dan gaziler ve şehit yakınları ile havalandı. Yaklaşık 25 dakika boyunca gökyüzünde Ölüdeniz’in eşsiz manzarasını izleyen gaziler ve şehit yakınları unutamayacakları bir gün yaşadılar. İlk kez yamaç paraşütüyle uçtuklarını söyleyen gaziler ve şehit yakınları organizasyonu tertip edenlere teşekkür ettiler. İki gün boyunca yapacakları tandem uçuşların gelirini Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği’ne bağışlayacak olan paraşütçüler, bu etkinliği geleneksel hale getireceklerini söylediler.

Paraşüt pilotu Cemal Övet, “23 Nisan’ın 96’ncı yılında vatanları için canını feda etmekten sakınmayan şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmamak amacıyla böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu organizasyonun gelirini gazi ve şehit yakınlarına bağışlayacağız” dedi.

23 Nisan’da şehit ve gazi yakınlarını unutmayan paraşüt pilotlarına teşekkür eden Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Süleyman Şahin, “Daha önce paraşütle hiç uçmamıştım. Çok güzel bir duyguymuş. Ölüdeniz’i yukarıdan izlemek muhteşemdi. Bu organizasyonun gelirinin derneğimize bağışlanacak olması çok anlamlı. Çok teşekkür ederiz” dedi.

Orduda geçirdiği kaza nedeniyle gazi olan 56 yaşındaki İsmail Köroğlu, ilk defa uçtuğunu belirterek şunları söyledi:

“Hayatımda unutamayacağım bir gün yaşadım. Allah ordumuza ve milletimize güç versin. Gökyüzünden Ölüdeniz’i seyretmek çok güzeldi. Herkes bu duyguyu yaşamalı.”

Gazilerden Durmuş Ali Dağdelen ise, “Böyle bir duyguyu daha önce hiç yaşamadım. Babadağ’dan uçmak bugün nasip oldu. Değişik bir atmosfer yaşadım. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Gaziler ve şehit yakınları paraşütten yere bastıktan sonra duygularını anlatırken “Her şey çok güzeldi” ifadelerini kullandılar.

Paraşüt pilotları gazi ve şehit yakınlarıyla uçmanın gökyüzünde 23 nisan çocuk bayramını kutlamanın coşkusunu yaşamaktan, gazilerle birlikte uçmaktan keyif aldıklarını 2 bin metrede adeta haykırdılar.

BASE JUMP ATLAYIŞLA NEFESLERİ KESTİ

Base Jump (serbest atlayış) yapan paraşüt pilotu Cengiz Koçak, etkinlikte bir arkadaşıyla tandem uçuş yaptıktan sonra bin metreden paraşütten atlayıp havada 20 saniye uçtuktan sonra yedek paraşütünü açarken plajda bu anı izleyenler adeta nefeslerini tuttular. Cengiz Koçak, paraşütten kendini boşluğa bıraktığı anda Ölüdeniz plajında hemen herkes büyük heyecan yaşadı. 23 Nisan coşkusunu base jump atlayışla yaşayan Cengiz Koçak, gaziler ve şehit ailelerine havadaki bu gösterisini armağan etti. Koçak, plaja yedek paraşütüyle inince büyük alkış koptu.