Çoğulhan Mahallesi’nde oturan Ayşe-Murat Kuzu çiftinin çocukları Yusuf Kuzu, dün Sabah evlerinin önünde oynarken saat 10.00 sıralarında ortadan kayboldu. Ailesinin arama çalışmaları sonuçsuz kalınca Jandarma, afad, itfaiye ve sağlık görevlileri küçük Yusuf’u bulmak için arama çalışması başlattı. Çocuğun Oyun oynadığı bölgedeki kuyu, su çukuru, dere yatağı ve bahçelerde arama yapan ekiplere Adana’dan gelen ekipler de destek verdi. Vanası kapatılan sulama kanalı ve çevresinde havadan görüntüleme yöntemi desteğiyle de sürdürülen Yusuf’u bulma çalışmaları devam ediyor.

Küçük Yusuf’un babası Murat Kuzu, oğlunun her zaman evin önünde oyun oynadığını belirterek, "En çok evin önünden geçen kanaldan şüpheleniyoruz. Ekipler bölgede arama yapıyor" dedi.

Mahalle Muhtarı Yusuf Şahin, çocuğun nasıl kaybolduğunun bilinmediğini ifade ederek, "Çoğulhan Mahallesi’nde çocuk kayboldu. Kanala düştüğünü de bilmiyoruz ancak he türlü ihtimale karşı sulama kanalında arama çalışması yapılıyor" diye konuştu.  Ekiplerin karadan ve havadan arama çalışmaları devam ediyor.