Burdur'da bir taksi durağının çalışanlarının bir günlük hasılatlarını bağışlamak için geçen hafta başlattıkları kampanya kapsamında toplanan gelir, şehit aileleri ve gazilere verildi.

Kampanyayı başlatan Sağlık Taksi çalışanları bir günlük gelirlerini kent merkezindeki bir otelde yapılan törenle şehit aileleri ve gazilere teslim etti.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, "vatan, hürriyet, bağımsızlık ve kutsal değerler" gibi bazı kavramların bedelinin olduğunu söyledi.

Bu kavramlar için Türk milleti kadar bedel ödeyen başka bir millet olmadığını vurgulayan Sandıkçı, "Son zamanlarda yaşadığımız olaylarla da görüyoruz ki bu bedeli ödemeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Bedel ödeyen şehitlerimizin, gazilerimizin emanetlerine sahip çıkmak toplum olarak hepimizin sorumluluğudur." dedi.

Törene Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nurdan Kamal, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Muharip Gaziler Derneği Burdur Temsilcisi Hasan Okyar da katıldı.