Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan, Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın düğününde yaşananlara yer verdiği yazısında davetlilerin araçlarını Milli Gazete'nin arkasındaki otoparka park ettiğini söyledi. Eraslan bu nedenle davetlilerin "Düğüne diye geldik, Milli Görüşün kökenine girdik" esprisi yaptığını söyledi. Eraslan, damadın babasının Milli Görüş kökenine de vurgu yaptı. Eraslan damadın annesi hakkında da bilgi verdi. Eraslan damadın annesi Canan Bayraktar için "Başörtülü ilk nesil üniversitelilerdendir, İktisatçıdır." dedi.

"ERBAKAN GÖRSE ÇOK SEVİNİRDİ"

Eraslan araçların parkedildiği yer için şunları söyledi: "Milli Görüşçü Özdemir Bayraktar ağabeyimizin dahi çocukları olarak bu iki kardeş bildik bileli uçaklarla uğraşırlar. İnsansız hava aracı yapabilen bir ülke konumuna geldik Bayraktar sayesinde. Rahmetli Erbakan Hocamız görseydi, kim bilir ne çok sevinirdi... Tayyip Bey, iki kızını da Milli Görüş'ün has adamlarından kimselere gelin olarak emanet etti. Tevafuk diyelim, ama asla tesadüf değil. Otopark Milli Gazete'nin arkasındaki boş alandaydı. 'Düğüne diye geldik, Milli Görüşün kökenine girdik' esprilerine yol açtı bu hal..."

"BAŞÖRTÜLÜ İLK NESİL ÜNİVERSİTELİLERDEN"

Eraslan, tanıdığı damadın annesi Canan Bayraktar'ı ise şu sözlerle anlattı:

"Başörtülü ilk nesil üniversitelilerdendir, İktisatçıdır. Ama mektepli oluşu onu hiç bir zaman üstenci kılmamıştır. Anneliği, tüm meslek ve statülerin üzerinde tutmuş birisidir Canan Hanım... Yetiştirdiği iki güzel oğul, onun doktora tezidir adeta..."