Hindistan'da geçtiğimiz pazartesi günü sezeryan yardımı ile çocuğunu doğuran anne çoğunun ağırlığı karşısında şaşkınlık yaşadı. Yeni doğmuş bir bebekten iki kat ağırlığında doğan bebek kayıtlara şuana kadar doğmuş en kilolu bebek olarak geçti.

DÜNYANIN EN AĞIR KIZ ÇOCUĞU

25 yıllık meslek hayatında ilk defa bu ağırlıkta doğan bir bebek gördüğünü söyleyen doktor Venkatesh Raju, ismi konulmamış bebeğin sadece Hindistan'ın değil dünyanın en ağır kız çocuğu olduğunu söyledi.

BU KADAR BÜYÜK BEBEĞİ OLACAĞINI BİLMİYORDU

94 kilo ağırlığında olan anne düzgün bir hamilelik geçirmesine rağmen aşırı kilolu bir bebek doğuracağının farkında değildi. Doktorlar şuanda çocuğu taburcu etmeden önce bir kaç günlüğüne yeni doğan yoğun bakım ünitesinde tutuyorlar.

"HEPİMİZ İÇİN BÜYÜK SÜPRİZ OLDU"

Doğumu yapan kadın doğum uzmanı Poornima Manu kız çocuğu ile ilgili şunları söyledi; "Doğan kız çocuğunun bu kadar ağır olması hepimiz için büyük bir sürpriz oldu. Doğum yaklaşık olarak yarım saat sürdü ve hiç bir risk taşımadı. Bebek gerçekten çok büyük ve çok tatlı. Bebeğin yüksek şeker ve nefes almama gibi sağlık sorunları bulunmamaktadır. İlk önce bebeğin glikoz değerleri konusunda endişeliydik ama şuan glikoz değerleri normal."

Sağlık durumları iyi olan anne ve baba bir kaç gün içinde hastaneden taburcu olacaklar. Kadın doğum uzmanı Venkates ayrıca çocuğu kendisinin bizzat ziyaret edeceğini söyledi.