Antalya'da saat 17.00 sıralarında Yüksekalan Mahallesi Mevlana Caddesi üzerinde asfalt döktükten sonra seyir haline geçen kamyonun bir anda açılan damperi üst geçide çarptı. Faciadan dönülen kazada üst geçit tamamen yıkılırken, kaza anı güvenlik kameralarına yansıdı.

BİR ANDA AÇILAN DAMPER ÜST GEÇİDİ YIKTI

Hüseyin Yılmaz idaresindeki 07 GNR 95 plakalı damperli kamyon, iddiaya göre asfalt döktükten sonra harekete geçti. Yolda bir anda açılan ve sürücünün fark etmediği damper üst geçide çarpıp ortalığı adeta savaş alanına çevirdi. Kazada üst geçit ve merdiven altında bulunan büfe büyük zarar görürken, yol bir süre trafiğe kapatıldı.

SÜRÜCÜ BÜYÜK ŞOK YAŞADI

Ahşap üst geçidin yarısı, kamyonun damperi arasında kaldı. Sürücü korku ile kamyonundan indiğinde gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Büyük korku yaşayan Hüseyin Yılmaz, üst geçide yaklaşırken damperin açıldığını ve bu talihsiz kazanın yaşandığını söyledi. Yılmaz, yaralı veya can kaybının yaşanmasına sevindiğini aktardı. Üst geçidin diğer parçaları yola savrulurken, büfenin buzdolaplarındaki meşrubatlar yola saçıldı.

ÜST GEÇİTTE KİMSENİN BULUNMAMASI FACİAYI ÖNLEDİ

Faal halde olan üst geçitte o anda kimsenin bulunmaması ise olası bir faciayı önledi. Büfede bulunan iş yeri sahibi Selim Tulga ve Levent K. şans eseri kazayı yara almadan atlattı. Kaza sonrası olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye sevk edildi.

BİR SAATLİK ÇALIŞMA SONUCU YOL TRAFİĞE AÇILDI

Olay yerine gelen itfaiye, önce yaralı olup olmadığını araştırdı. Polis caddeyi üstten gelen araç trafiğine kapattı. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından yol vinç yardımıyla temizlenerek, araç trafiğine açıldı.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

İş yeri sahibi Selim Tulga, damperi açık gördüğünü ve ardından üst geçide çarptığını kaydetti. Kaza anı yol kenarındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Kazadan önce birkaç yayanın üst geçitten geçmesi saniye saniye kaydedildi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.