İlçe merkezindeki evlerinin yakınında oynarken 29 Aralık 2015'te kaybolan Bayram Erol ile Dursun Kaan Taşçı, devlet vatandaş işbirliğiyle tüm imkanların seferber edildiği uzun süren arama çalışmalarına rağmen henüz bulunamadı.
Çocukların bulunması için yürütülen çalışmalar devam ederken, olayın acısını içlerinde hisseden aileler çocuklarından gelecek umutlu bir haber bekliyor.
Dursun Kaan Taşcı'nın babası İbrahim Taşcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 164 gün önce kaybolan çocukları bulmak için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. Taşcı, "Çocuklarımız kaybolalı yaklaşık 5,5 ay oldu. İlçemizin her yerinde ve Kelkit Çayı'nda arandı şu ana kadar herhangi bir ize rastlanmadı. Her zaman yanımızda olan devletimize ve ilçe halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Geçen hafta çocuklarımızın kaybolduğu alana yakın, hafriyatın döküldüğü yerde aramalar yapıldı. Dayanacak gücümüz, mecalimiz kalmadı.Endişeli bekleyişimiz sürüyor." ifadelerini kullandı.
- Çocukların tekrar aranması talebi
Çocukların tekrar Kelkit Çayı'nda aranması yönünde talepte bulunduklarını belirten Taşcı, şöyle konuştu:
"Biz aileler olarak talep ettik. Ancak bu isteğimiz kabul olmadı. Evimizin yakınında otel var. O zaman Türkiye'nin değişik illerden orada kalanlar olmuş. Orada kalanların özel ekip tarafından iyice araştırılmasını istiyorum. Bayram ve Dursun Kaan sır olup gitti. Hiçbir gelişme yok. Oğlum doğum gününde yanımızda olmadı, buruktuk. İnsan nasıl olabilir ki. Evlat acısı bu. Evladını kaybeden insanın nasıl olması beklenir. İki aile de zor durumda. Bir ipucu veya iz olur da insanların kafası rahatlar. Devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bulunması için Cumhurbaşkanımızdan ve Başbakanımızdan yardımlarını bekliyoruz. Eşim Nazife'nin psikolojisi bozuldu. Aşırı sinirli oldu. Yaklaşık 1 aydır Ankara'da tedavi görüyor."
Sürekli yolunu gözlediği kardeşinin fotoğrafını elinden düşürmeyen Bayram Erol'un ikizi Berat ise "Bayram'ın bulunmasını istiyorum. Çok özledim" dedi.