Rize'nin Çayeli İlçesi Armutlu Köyü'nde dün akşam aşırı yağış sonrası heyelan meydana geldi. Duvarı yıkarak eve dolan toprak kütlesinin altında kalan 18 yaşındaki Şevval Pehlivan ile kuzeni 17 yaşındaki Ruşen Pehlivan yaralandı.

TOPRAK SALONA DOLDU

Olay, saat 20.30 sıralarında Armutlu Köyü'nde meydana geldi. Yoğun yağış sonrası meydana gelen heyelanda, Pehlivan ailesine ait 2 katlı evin duvarını yıkan toprak kütlesi salona doldu.


İKİ KUZEN YARALANDI

Şevval Pehlivan ile kuzeni Ruşen Pehlivan, toprak altında kaldı. Ev sakinlerinin yaklaşık yarım saatte toprak altından çıkardığı iki genç, Çayeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


TATİL ZİYARETİ KÖTÜ BİTTİ

Şevval Pehlivan, ilk müdahalenin ardından Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Ruşen Pehlivan ise Rize Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. İstanbul'dan bayram tatili için memleketine geldiği öğrenilen Şevval Pehlivan'ın sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi.


"ELLE KAZARAK ÇIKARDIK"

Ruşen Pehlivan'ın ağabeyi Oktay Pehlivan yaşadıklarını anlattı, olayın saniyeler içerisinde gerçekleştiğini belirterek, "Kuvvetli bir yağış vardı. Üst yamaç koptu, toprak kütlesi duvarı yıkıp eve girdi. Birileri 'Kaçın' diye bağırdı. Ne yapacağınızı bilmez halde sağa sola koşarken salona doğru koşan Şevval ile Ruşen toprak altında kaldı. Toprağı elle ve kürekle kazarak yaklaşık 30 dakika uğraştık. Çocukları toprak altından çıkartarak hastaneye ulaştırdık" dedi.