Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde, yol ortasında kimliği belirsiz bir ceset bulundu. Yapılan incelemede Suriyeli olduğu tahmin edilen kişinin bir aracın çarpmasıyla öldüğü ve karanlıkta fark edemeyen sürücülerin de üzerinden geçtiği belirlendi.

JANDARMA DÜŞEN PLAKAYI VURDU

Jandarmanın bölgede yaptığı aramada ise ölen kişiye çarpan araçtan düşen plaka bulundu ve sürücüsü gizlendiği evinde gözaltına alındı.

CESEDİ GÖRENLER JANDARMAYA HABER VERDİ

Olay, gece geç saatlerde Nizip-Birecik karayolunun 13'üncü kilometresinde meydana geldi. Yol ortasında bir erkek cesedi olduğunu gören sürücüler durumu telefonla jandarmaya bildirdi.

ÇOK SAYIDA ARACI ÜZERİNDEN GEÇTİĞİ TESPİT EDİLDİ

İhbar üzerine olay yerine giden jandarma incelemesinde kimlik çıkmayan ve Suriye uyruklu bir kişiye ait olduğunu tahmin ettiği cesedin, bir otomobilin çarpmasının ardından çok sayıda aracın üzerinden geçmesiyle tanınamayacak halde olduğunu belirledi.

CESET MORGA KALDIRILDI

Jandarmanın incelemesinin ardından ceset otopsi için morga gönderilirken, bölgede yapılan araştırmada, bir otomobilden düşmüş olan 01 ET 833 plakası bulundu.

GÜVENLİK GÜÇLERİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

Güvenlik güçleri bölgede bulduğu plakanın ölen kişiye çarpan araçtan düşmüş olabileceğini düşünerek çalışma başlattı.

JANDARMA GÖZALTINA ALDI

Kontrol edilen plakanın takılı olduğu otomobilin Mustafa Ö. tarafından kullanıldığını saptayan jandarma, bu kişiyi Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde gözaltına aldı.

SORGUSU BAŞLADI

Yolun karşısına geçmek isterken çarptığı kişinin ölümüne neden olduğu ve ardından kaçtığı belirlenen Mustafa Ö.'nün sorgulanmasına başlandı.Morgda tutulan cesedin de kimlik tespitinin ardından yakınlarına teslim edileceği bildirildi.