OSMANLISPOR 3-0 TRABZONSPOR MAÇI GOLLERİ VE ÖZETİ

86'Osmanlıspor kontra atağında Torje'yi iterek düşüren Yusuf, sarı kart gördü.

85'Rakip ceza alanı dışı sağ çaprazında topla buluşan Erkan'ın ceza alanına ortasında Cardozo topu kafasıyla indirdi. Kale sahası ön bölümünde olan Marin, gelişine vurdu ve topu sol köşeden ağlara gönderdi.

85'GOL! Marko Marin

84'Osmanlıspor 4. gole çok yaklaşti. Ndiaye, topla birlikte ceza yayına kadar gidip sol çaprazdan ceza alanına giren Tisdell'e pasını verdi ama Tisdell topu ayağından açınca top Onur'da kaldı83'Osmanlıspor'da Erdal Kılıçaslan oyundan çıkarken Tonia Tisdell oyunda.

82'Gelişen Trabzonspor atağında Aytaç, ceza alanı dışı sol çaprazından kaleye şutunu gönderdi ama top yandan dışarıya gitti.

81'Kullanılan serbest vuruşta Torje'nin ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.

80'Gelişen Osmanlıspor atağında Ndiaye, sağ kanatta ceza alanı yakınlarında Douglas'ın darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

79'Bu kez sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında ceza alanına yapılan sert ortada savunma topu karşıladı. Atağın devamında Medjani'nin ortasında Mustafa'nın kafa vuruşu üstten dışarıya gitti.

78'Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Yusuf'un ceza alanına ortasında kaleci Ahmet yükselip topun sahibi oldu.

77'Başkent ekibinde Serdar Deliktaş oyundan çıkarken Numan Çürüksu oyuna dahil oldu.

76'Osmanlıspor'da Serdar Deliktaş, sakatlık yaşadı ve oyun durmuş durumda.

75'Gelişen Trabzonspor atağında Aytaç'ın ceza alanı dışından kaleye yerden sert şutunda top Ahmet'te kaldı.

74'Bordo mavililerde Luis Cavanda oyundan çıkarken Aytaç Kara oyunda.

73'Trabzonspor'da birazdan son oyuncu değişikliği yapılacak.

72'Bordo mavili ekipte Mustafa, orta alandan rakip ceza alanına uzun bir pas gönderdi ama kafalardan seken topu savunma karşıladı. Ardından Douglas'ın ceza alanına gönderdiği topta kaleci Ahmet'e faul yapıldı.

71'Trabzonspor'da bugün orta alanda kaptırılan toplar büyük sıkıntı yaşattı. Bordo mavililer, rakibin 10 kişi kalmasına rağmen etkisiz bir oyun ortaya koyuyor.

70'Osmanlıspor, farka gidiyor. Orta alanda kaptırılan top sonrasında topu alan Torje, ceza alanı yakınlarına kadar topu sürüp sol çaprazdan ceza alanına giren Serdar'a pasını çıkardı. Serdar'ın sağ köşeye aşırtma vuruşunda top Onur'un bakışları arasında ağlarla buluştu.

70'GOL! Serdar Deliktaş

69'Bordo mavili ekipte Alper Ulusoy oyundan çıkarken Carl Medjani oyunda.

68'Gelişen Trabzonspor ayağında Mbia'nın ceza alanı dışından şut denemesinde top oyun alanını terk etti.

67'Trabzonspor'da birazdan Carl Medjani oyuna girecek.

66' GOL! Erdal Kılıçaslan

66'Trabzonspor'un sol kanattan kullandığı köşe vuruşunda topu uzaklaştıran Osmanlıspor ani bir atağa çıktı. Torje, topla rakip yarı alana kadar gidip pasını Ndiaye'ye verdi ama Ndiaye'nin şutundan sonuç çıkmadı.

65'Bu kez gelişen Trabzonspor atağında Cavanda'nın ceza alanına etkili ortasında Ahmet topu kornere çeldi.

65'Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Erdal'ın ceza alanına ortasında kafa topuna yükselen Uğur, Mustafa'ya faul yaptı.

64'Sağ kanattan gelişen Osmanlıspor atağında Erdal'ın ceza alanına yerden ortasında savunmada Douglas topu kornere çeldi.

63'Bordo mavililer, yine sol kanattan atağa çıktı. Son çizgiye kadar inen Marin, Serdar'ı geçmek isterken rakibine faul yaptı.

62'Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Marin'in ceza alanına ortasında tam bir karambol yaşandı ve ardından savunma topu uzaklaştırdı.

61'Sol kanattan paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından Erkan'ın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı. Atağın devamında N'Doye'nin uzak mesafeden şutunda top kaleci Ahmet'te kaldı.

60'Marko Marin'in ara pasında ceza alanına giren Alper, topu içeriye çevirmek istedi ama savunmadan seken top kornere gitti.

59'Trabzonspor'da oyuncu değişikliği. Mehmet Ekici oyundan çıkarken Dame N'Doye oyuna dahil oldu.

58'Gelişen Trabzonspor atağında Mustafa'nın ceza alanı dışından kaleye şutunda top yandan dışarıya gitti.

57'Trabzopnspor'da birazdan Dame N'Doye oyuna girecek.

56'Bordo mavili ekipte sağ kanatta topla buluşan Cavanda'nın ceza alanına ortasında Erkan'ın kafa vuruşu üstten dışarıya gitti.

55'Bordo mavili takımda bu kez de Mehmet Ekici, ceza alanı dışından uzak mesafeden kaleyi yokladı ama sonuç çıkmadı.

54'Bu kez sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Marin'in ara pasında ceza alanına giren Alper'den önce savunma araya girdi.

53'Sağ kanattan etkili gelişen Trabzonspor atağında Cavanda'nın ceza alanı ön bölümüne yerden pasında Marin topu kontrol etmeden ara pasını Erkan'a attı ama kaleci Erkan'dan önce topun sahibi oldu.

52'Kullanılan serbest vuruşta Torje'nin ceza alanına ortasında Ndiaye ve Hakan'ın kafalarından seken topu savunma karşıladı.

51'Trabzonspor'da Mbia'nın kaptırdığı top sonrasında topu alan Torje, tam 3 rakibini geçip hızla rakip ceza alanına sokuldu. Son olarak Mustafa'yı da geçmek isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Mustafa Yumlu, sarı kart gördü.

50'Bordo mavililer, rakibin 10 kişi kalmasını da fırsat bilerek ikinci yarıya baskılı başladı.

49'Etkili paslar sonucu rakip ceza alanı ön bölümüne kadar giden Trabzonsporlu oyunculardan son olarak topla buluşan Marin'in ceza alanına ara pasında savunma araya girdi.

48'Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Erkan'ın ön direk yakınlarına ortasında Cardozo'nun kafa vuruşunda top yandan dışarıya gitti.

47'Trabzonspor, sol kanattan ceza alanı ve köşe gönderinin ortalarından serbest vuruş kullandı. Mehmet'in ceza alanına ortasında Ndiaye topu kornere gönderdi.

46'İki takım da aynı kadrolarla sahada. Osmanlıspor, ilk yarının son dakikalarında Musa'nın kırmızı kart görmesiyle ikinci yarıda 10 kişi mücadele edecek..

D.A.Musa Çağıran, kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

 D.A.Osmanlıspor, Gabriel Torje'nin serbest vuruştan attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı.

 D.A.İlk yarıda son düdük çaldı ve ilk yarı sona erdi.

45'Orta alanda gerçekleşen top kapma mücadelesinde Mbia, Torje'ye faul yaptı ve sarı kart gördü.

45'Kullanılan serbest vuruşta Mehmet'in kaleye gönderdiği top Ahmet'te kaldı.

45'İlk yarının sonuna 2 dakika ilave edildi.

45'KIRMIZI KART! Musa Çağıran faule itiraz ederken hakemle girdiği diyaloğun ardından doğrudan kırmızı kart gördü.

45'Sol kanattan gelişen bir başka Trabzonspor atağında Yusuf, ceza alanına gireceği anda Musa'nın darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Musa, sarı kart gördü.

44'Bordo mavililer, golün ardından beraberlik golünü bulabilmek için rakip yarı alana yerleşti ama yine top kayıpları oldu...

42'GOL! Gabriel Torje

41'Topun gerisinde Erdal ve Torje var. Oldukça tehlikeli bir nokta...

40'Etkili gelişen Osmanlıspor atağında Torje'nin pasında topla buluşan Ndiaye, ceza yayının hemen önünde Mbia'nın darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Kaleyi tam karşıdan bir yer.

39'Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Yusuf, köşe gönderi yakınlarına kadar gitti ama Uğur'dan topu kurtarmak isterken faul yaptı.

38'Trabzonsporlu oyuncular kendi yarı alanlarında pas yapıyor. Tempo düşmüş durumda...

37'Bu kez Osmanlıspor'da yaşanan top kaybı sonrasında araya giren Mehmet, topu alıp ceza alanı yakınlarına kadar sürdü ve kaleye şutunu çekti ama top yakın mesafeden dışarıya gitti.

36'Bordo mavili ekibin top kayıpları devam ediyor... Osmanlıspor maçın şu anda daha etkili olan tarafı...

35'Osmanlıspor'un etkili geldiği an. Musa'nın ceza alanına gönderdiği pasa hareketlenen Erdal, ceza alanı içi sağ çaprazından dar açıdan top yere düşmeden vuruşunu yaptı ama sonuç çıkmadı.

34'Osmanlıspor yarı alanında gerçekleşen kafa topu mücadelesinde Erkan, Muhammed'e faul yaptı. Erkan, uzun süre faul yapmadığı yönünde itirazda bulundu.

32'Sağ kanattan gelişen Osmanlıspor atağında Hakan'ın pasında topu alan Erdal'ın ceza alanına ortasında Serdar, topu göğsüyle ceza alanı dışındaki Musa'ya indirdi. Musa'nın sert şutu yandan dışarıya gitti.

31'Bu kez gelişen Trabzonspor atağında Yusuf, sol çaprazdan çalımlarla ceza alanı içine kadar girdi ama Hakan'ı geçmek isterken faul yaptı.

30'Yine sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Torje'nin ceza alanına ortasında Trabzonspor savunması bu kez topu uzaklaştırdı.

29'Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu yine kornere gönderdi.

28'Maçın en net pozisyonu kaçtı. Kaptırılan bir top sonrasında sol kanattan ileriye koşu yapan Erdal'a atılan Erdal topu sürüp ceza alanına koşu yapan Serdar'a pasını attı. Serdar, karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı ama Onur topu kornere çeldi.

27'Bordo mavililer son bölümde çok fazla top kaybı yapmaya başladı.

26'Osmanlıspor'un gole yaklaştı dakika. Musa, sağ iç koridordan çalımlarla sağ kanada doğru gidip ortasını yaptı. Serdar'ın yakın mesafeden zor pozisyonda kafa vuruşunda top auta gitti.

25'Osmanlıspor'da sakatlık yaşayan Pierre Webo'nun yerine Serdar Deliktaş oyunda.

24'Gelişen Trabzonspor atağında rakip ceza alanı ön bölümünde topla buluşan Cardozo'nun sol çaprazdan ceza alanına giren Mehmet'e ara pasında Mehmet topu kontrol etmek isterken ayağından açınca top kaleci Ahmet'te kaldı.

23'Webo, değişiklik istedi. Osmanlıspor, oyun alanında 10 kişi.

22'Bu arada Osmanlıspor'da Pierre Webo, bir sakatlık geçirdi ve tedavisi için oyun alanının kenarında.

21'Bir anda rakip savunma arkasına sarkan Ndiaye'ye atılan ara pasında Ndiaye, karşı karşıya pozisyonda topu sağa çekip Onur'u geçti ama hem açısı daraldı hem de savunma yerleşti. Ardından Ndiaye pası vermeyi deneyince savunma topu uzaklaştırdı.

20'Bordo mavililer yine sol kanattan geldi ama Yusuf, Hakan'dan sıyrılmak isterken yerde kalınca faul bekledi. Hakem devam dedi.

19'Yine sol kanattan kullanılan taç atışı sonrasında topu alan Yusuf'un son çizgi yakınlarından ortasında top herkesi aştı. Ardından ceza alanı ön bölümünde Erkan topu almak isterken rakibine faul yaptı.

18'Kullanılan serbest vuruşta Mehmet Ekici'nin ceza alanına sert ortasında kafalardan seken top taca çıktı.

16'Orta alanda kaptırılan top sonrasında başlayan Osmanlıspor atağında Musa'nın yüksek pasında topu kontrol etmek isteyen Webo, ellerini kullandı.

15'Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Torje'nin ceza alanına ortasında savunmaya yardıma gelen Cardozo topu karşıladı.

15'Osmanlıspor karşı atağında rakip ceza alanı yakınlarında topu alan Erdal'ın hemen Torje'ye oynadı. Torje, çalımlarla ceza alanına girip kaleye vuruşunu yaptı ama savunmadan seken top kornere gitti.

14'Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Mehmet Ekici'nin ceza alanına ortasında kaleci Ahmet topun sahibi oldu.

13'Bu kez gelişen Trabzonspor atağında Marin'in pasında ceza alanı içi sol çaprazında topla buluşan Yusuf'un içeriye çevirdiği topu Soro kornere gönderdi.

13'Mücadele tempo kazandı. Sol kanattan hızlı gelişen Osmanlıspor atağında Ndiaye hızla ceza alanına girip penaltı noktası yakınlarındaki Musa'ya pasını verdi ama Musa'nın vuruşu yandan dışarıya gitti.

12'Sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında Mehmet'in pasında topu alan Erkan'ın ceza alanına ortasında Ahmet topun sahibi oldu.

11'Bu arada Mbia'nın orta alanda kısa düşen pasında Musa araya girip savunma arkasına koşu yapan Ndiaye ve Webo'ya ara pası gönderdi. Webo, karşı karşıya pozisyonda topu ağlara gönderdi ama ofsayt bayrağı kalktı.


10'Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Yusuf'un ön direk yakınlarına ortasında Osmanlıspor savunması topu karşıladı.

10'Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Yusuf'un ön direk yakınlarına ortasında Osmanlıspor savunması topu karşıladı.

9'Kullanılan serbest vuruşta Mehmet Ekici'nin yerden şutunda barajdan seken topu sol kanatta Yusuf aldı. Son çizgiye inip orta yapmak istedi ama Hakan'dan seken top kornere gitti.

8'Etkili gelişen Trabzonspor atağında Mbia'nın akıl dolu ara pasına hareketlenen Yusuf, Hakan'ın darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Hakan Aslantaş, sarı kart gördü.

7'Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Erdal'ın ön direk yakınlarına ortasında Musa'nın kafa vuruşunda top yandan dışarıya gitti.

6'Sağ kanattan gelişen Osmanlıspor atağında Ndiaye'nin pasında topla buluşan Erdal'ın ceza alanına ortasında savunmadan seken top kornere çıktı.

5'Hızlı kullanılan taç atışı sonrasında Yusuf'un ceza alanına koşu yapan Marin'e ara pasında ofsayt bayrağı kalktı.

4'Trabzonspor yine sol kanattan geldi. Marin'in güzel ara pasında Yusuf topu kontrol edip orta yapmak istedi ama savunmadan seken top taca gitti.

3'Osmanlıspor karşı atağında Musa'nın savunma arkasına koşu yapan Erdal'a uzun pasında Erdal'ı aşan top kaleci Onur'da kaldı.

2'Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Marin'in pasında topu alan Yusuf'un ceza alanına ortasında top Ahmet'te kaldı.

1'İlk düdük çaldı ve karşılaşma Osmanlısporlu oyuncuların vuruşuyla başladı.

Takımın asları, sol bek Constant ile orta alanda Mbia'nın partneri olan Okay, son kontrollerin ardından kafileye dahil edilmedi ve Trabzon'da bırakıldı. Geçtiğimiz günlerde idmanda sakatlanıp çalışmayı yarım bırakmak zorunda kalan kaleci Onur Kıvrak ise ağrılarının geçtiğini, oynamak istediğini belirtti ve Başkent kafilesine dahil edildi. Şota, kaptanıyla ilgili son kararı bugün verecek, sıkıntılı bir durum görürse eldivenleri Esteban'a teslim edecek.

Osmanlı da kazanamıyor!

Osmanlıspor da tıpkı Trabzonspor gibi bu sezon elde ettiği 2 galibiyeti de deplasmanda alan, evinde 3 puanı bulunmayan bir ekip. Eğer Mustafa Akçay'ın öğrencileri sahadan istediğini alarak ayrılırsa bu kötü tablo ortadan kalkmış olacak. Trabzonspor'un kazanması halinde ise Karadeniz temsilcisi, Beşiktaş ve Kayserispor'un ardından Osmanlı'yı da dışarıda yenip en başarılı deplasman karnelerinden birine ulaşmış olacak.

Muhtemel 11'ler;

OSMANLISPOR: Ahmet Şahin, Hakan , Soro , Uğur , Muhammed, Musa , M.Güven, Torje, Ndiaye, Erdal, Webo

TRABZONSPOR: Onur, Cavanda, Mustafa, Douglas , Alper , Mbia, Medjani, Marko Marin, Mehmet Ekici, Erkan, Cardozo

SAAT: 16.00

YAYIN: Lig TV

HAKEM: Deniz Ateş Bitnel

STAT: Osmanlı

Osmanlıspor Trabzonspor karşılaşmaları

Osmanlıspor ile Trabzonspor bugün 11. kez karşı karşıya geliyorlar. 2009'da Trabzonspor hükmen galibiyetleri sayılmaz ise oynanan 10 maçın beşini Trabzonspor kazanırken Osmanlıspor 2 maç galip geldi. Osmanlıspor'un evinde oynanan maçlarda ev sahibi takımın 2 galibiyetine karşılık Trabzonspor'un 3 galibiyeti bulunuyor. Osmanlıspor Trabzonspor maçları ve sonuçları şu şekilde;

06.05.2006    Osmanlıspor    0 – 2    Trabzonspor

10.12.2006    Trabzonspor    3 – 0    Osmanlıspor

15.12.2006    Osmanlıspor    0 – 0    Trabzonspor

25.05.2007    Osmanlıspor    2 – 1    Trabzonspor

02.11.2007    Trabzonspor    2 – 1    Osmanlıspor

29.03.2008    Osmanlıspor    1 – 0    Trabzonspor

24.08.2008    Trabzonspor    2 – 0    Osmanlıspor

31.01.2009    Osmanlıspor    0 – 2    Trabzonspor

Spor Toto Süper Lig'in 6'ıncı haftasında yarın oynayacağı Osmanlıspor karşılaşması için Ankara'ya giden Trabzonspor, 6 eksik oyuncusuyla deplasmana çıktı.


CONSTANT VE OKAY SAKAT


Sabah saatlerinde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen son çalışmanın ardından saat 14.20'de THY'ye ait özel uçakla Ankara'ya hareket eden kafilede sakatlıkları nedeniyle Okay Yokuşlu, Kevin Constant, Sefa Yılmaz ve Deniz Yılmaz yer almadı. Uzun süreli sakatlıkları bulunan Bosingwa ve Bourceanu'nun da bulunmadığı kafileyle 21 oyuncu Ankara'ya götürüldü.


MUSTAFA SEVİNCİ


Galatasaray maçında bileğinden sorun yaşadığı için haftanın büyük bölümünde salonda çalışan Mustafa Yumlu'nun dün ve bu sabah takımla antrenman yapması teknik kadroyu sevindirdi. Mustafa Yumnu'nun tedaviye olumlu cevap verdiği ve yarınki maçta oynayabilecek durumda olduğu belirtildi.


MECBURİ DEĞİŞİKLİK


Trabzonspor teknik direktörü Şota Arveladze, Okay ve Constant'ın sakatlıkları nedeniyle kadroda mecburi bir değişikliğe gidecek. Constant'ın yerine Alper Uludağ'ın oynaması beklenirken ön liberoda Okay Yokuşlu'nun yokluğunda Mbia'nın yanında Medjani'nin oynayacağı öğrenildi. Formsuz görüntüsüne rağmen ilk 11'de kendisine yer bulan Dame N'Doye'nin Ankara'da da formasını Cardozo'ya kaptırmaması bekleniyor. Bu arada iki haftadır kondisyon eksikliği nedeniyle formasından uzak kalan Mehmet Ekici'nin de yarın görev alabileceği belirtildi.