Sakarya’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü E-Sınav Merkezi'nde yapılan yazılı ehliyet sınavına giren 3 kişi, kopya çekebilmek için görüntülü ve sesli olarak iletişim sağlayabileceği bir düzenek kurdu.

Sınava girmek için giriş kapısında üst araması yapılan 3 kişi polis ekiplerince yakalandı. Kişilerin üzerlerinde yapılana aramada, 3 adet kulak içi kulaklık, 3 adet wifi cihazı, 3 adet mikrofon düzeneği, 2 adet cerrahi maskeye yerleştirilmiş düğme kamera, 1 adet gömleğe yerleştirilmiş düğme kamera ele geçirildi.

BÖCEK ÇIKARTILDI

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince hastaneye götürülen 3 kişi, burada yapılan işlemler sonrasında kulaklarında bulunan ‘böcek’ cımbız yardımıyla çıkartıldı.

Hastanedeki işlemlerin ardından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürülen 3 kişinin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Ehliyet yenileyecekler dikkat, detaylar belli oldu Ehliyet yenileyecekler dikkat, detaylar belli oldu Ehliyet harcı ücretleri de birçok değerli evrakta olduğu gibi 2022 yılına girilmesiyle değişecek. Maliye ve Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre önümüzdeki yılda ehliyet harçları yüzde 36,2 oranında zamlandı. İşte, 2022 ehliyet ücretleri ve yenileme için gerekenler…