BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

“O ses kimin?”

Ünal Bolat
Facebook
“Bir bağıran var; öyle inliyor öyle eziyet görüyor ki yer ile gök arası o ses ile dolu!..”
 
Yaklaşık üç sene önceydi. Ben Hakikat Kitabevi'nin kitaplarını dağıtıyordum. Gönderilen kitapların parasını belirli bir zaman içerisinde ödüyor ve yeniden sipariş vererek dağıtım işini devam ettiriyordum.
Bir gün gönderdikleri kitabın parasını istediler. O an elimizde nakit yoktu. Oğlum kaza yapmış arabasını tamire vermişti, o da maddi sıkıntıdaydı. İçimden "ne acelesi var elim genişleyince veririm" diye geçirdim. Bir taraftan da “bu kitapların parasını vereyim ki yenileri basılsın” diye geçiriyordum. O an aklıma, takmadığım yüzüklerim geldi. Rahmetli üvey annemin yüzüğü bendeydi. Öz annem de bana genç iken aldığı yüzüğünü vermişti. Bunları zaten dışarıda takamıyordum. Evde öyle duruyorlardı.
“Hayırlı işte acele etmek lazım” diyerek bu yüzükleri bozdurup kitapların parasını hesaba yatırdım. Bir miktarını önceki kitapların parası olarak bir miktarını da Regaip Kandilinde dağıtılmak üzere not düştüm.
Aynı gün hastaneye kızımı götürdüm, akşama kadar hastanedeydik. Çok yorgun olarak eve geldim.
Gece rüyamda bir yerdeyim ve her yer karanlık. Bir bağıran çığlık atan var; öyle inliyor öyle eziyet görüyor ki yer ile gök arası sanki o ses ile doluydu. Nasıl bir bağırma!? İnleyerek ağlayarak kendinden geçiyordu... Sesin geldiği yere doğru ilerledim aramızda bir cadde vardı.
Ben yolun bu tarafındayım; “o ses kimin?” diyorum, karanlık tarafa bakıyorum kimseyi göremiyorum. Bana diyorlar ki:
"Bu İblisin sesi isyan ediyor!"
O tarafa baktım ve dedim ki:
“Sen şeytansın seni tanıyorum ey melun. Senden korkmuyorum beni korkutamazsın!.."
Sonra hatırıma geliyor "İmam-ı Rabbani hazretlerinin hürmetine..." diye dua ediyorum.
O anda yanımda yüzünü göremediğim o mübarek zat beliriyor. Birlikte oradan uzaklaşıyoruz…
Sabah uyandığımda aklıma dünkü yatırdığım kitap paraları geldi. Şeytanın vesvesesine uymamış ödemeyi geç yapmamıştım. Şimdi kendime yeni takılar aldım çok şükür.
Rabbim Ehl-i sünnet itikadına uygun bir hayat yaşamayı, bu güzel dinin bu güzide eserlerini okumayı okutmayı ve bu eserlerle hizmet etmeyi cümlemize nasip ve müyesser eylesin...
         Saadet Özcan
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
605474 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/unal-bolat/605474.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT