İhlas Eğitim Kurumları Bahçelievler Kampüsü spor salonunda düzenlenen organizasyonda öğrenciler, kulüpler için hazırlanan stantları gezerek hem bilgi aldılar hem de istedikleri kulüplere üye oldular. Yabancı dilin gelişimine yönelik kurulan TOEFL ve FCE Kulübü, sosyal sorumluluk projelerinin geliştirildiği Umut Ağacı, bunun yanı sıra Erasmus ve Tarih kulüpleriyle, milli hocaların yer aldığı Kürek ve Okçuluk, öğrencilerin en çok rağbet gösterdiği kulüpler oldu.


Kulüpleri yapılandıran etkinlik sorumlusu Ahmet Rasim Akdağ, sosyal ve sportif alanda 28 kulübün yoğun şekilde faaliyet gösterdiğini belirtti. Akdağ, “Kulüplerle yürüttüğümüz faaliyetlerle öğrencilerimizin akademik başarılarına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin yeni hobiler edinmesi ve sosyalleşmeleri bizim için büyük önem arz ediyor. Örneğin, Film Atölyesi ile öğrencilerimizin içindeki oyunculuk yeteneğini keşfediyoruz” dedi.


Kulüp faaliyetlerinin öğrencilerin gelecekteki eğitim hayatlarını da etkileyeceğine vurgu yapan Akdağ, “Özellikle Avrupa ve Amerika'da bulunan üniversiteler, kabul edecekleri öğrencilerin sosyal alandaki faaliyetlerini de dikkate alıyorlar. Hatta, bunu herşeyden daha öncelikli gören üniversiteler var. Ülkemizde de başarılı üniversiteler burs verirken, lise hayatında sosyal anlamda faal olan, kulüplerde yer alan ya da gönüllü çalışmalara katılan öğrencileri daha çok tercih ediyorlar” dedi.


Okullarındaki kulüplerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu söyleyen öğrencilerden Elif Bozcalı ve Elif Küçükakyüz, böyle bir tanıtım organizasyonunun hazırlamasından dolayı çok mutlu olduklarını söylediler. İhlas Eğitim Kurumları'nda akademik açıdan olduğu kadar sosyal ve sportif alanda da gelişimlerinin sürekli desteklendiğini vurgulayan öğrenciler, “Birçok standı gezerek yeni kulüpler hakkında bilgiler aldık. Her arkadaşımızın ilgisini çekebilecek kulüpler var. Buralarda yürüteceğimiz çalışmaların, kişisel gelişimimize ve okuldaki başarımıza büyük katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” dediler.