Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, "Genç Çiftçi  Projelerinin Desteklenmesi" projesi başvurularının bakanlık il ve ilçe müdürlüklerine ücretsiz yapıldığı belirtilerek, projeden yararlanmak isteyenler  mağduriyet yaşamamaları için il ve ilçe müdürlüklerinden bilgi almaları yönünde  uyarıldı. 

Bakanlıktan, "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi" kapsamında 30  bin lira hibe verilmesiyle ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, bakanlık ile diğer mali destek veren kurumlarla ilişkili  oldukları, yetkilendirildikleri veya akredite edildikleri bilgisini vererek,  belirli bir ücret karşılığında proje danışmanlık desteği sunma teklifinde bulunan  veya destek kazanma garantisi vaat eden kişi ve firmaların olduğu yönünde  duyumlar alındığı bildirildi.

Bakanlık ile il ve ilçe müdürlüklerinin, bu yönde bağlantılı olduğu  herhangi bir firma bulunmadığı belirtilen açıklamada, "Bu tür dolandırıcılara  itibar edilmemesi önemle duyurulur. Proje kapsamında verilecek hibe desteklerine  yönelik başvuru mercileri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il ve ilçe  müdürlükleri olup, müracaatçılardan başvuru için herhangi bir ücret talep  edilmemektedir. Projeden yararlanmak isteyen kişilerin mağduriyet yaşamamaları  için Bakanlığımız il ve ilçe müdürlüklerinden bilgi almaları  önemle rica  olunur." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, bu tür bir yaklaşımla karşılaşan kişilerin, zaman  kaybetmeden güvenlik birimlerini ve adli mercileri bilgilendirmeleri gerektiği  kaydedildi.