Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol kesen bölücü terör örgütü PKK mensuplarının  kaçırdığı polis memurunun ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor. Polis  memurunun eşi Burcu Yabalak: "Çok kötü bir şey yaşadık, Allah yardımcımız  olsun. Bizi de dağa götüreceklerdi ama ben yalvarınca, çocuklarım ağlayınca bizi  bıraktılar" 
  
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, Diyarbakır-Bingöl  Karayolu'nu kesen bölücü terör örgütü PKK üyelerinin kaçırdığı polis memuru Sedat  Yabalak'ın ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor.  Aşkale ilçesi Şafak Mahallesi'ndeki babaevinde umutlu bekleyişini  sürdüren eşi Burcu Yabalak ve çocukları Eymen (9), Muhammed (5) ve Zeynep (1),  Sedat Yabalak'tan gelecek mutlu haberi bekliyor.  AA muhabirine açıklamalarda bulunan Burcu Yabalak, olayın dün  Erzurum'dan Şanlıurfa'ya gittikleri sırada Lice'de olduğunu anımsattı.  Eşinin otomobili hızlı kullandığı için yoldaki teröristleri  görmediklerini söyleyen Yabalak, şöyle devam etti: 
 
"Bizim hızlı gittiğimizi görünce, onlardan kaçtığımızı zannettiler  herhalde. Ateş açmaya başladılar etrafa, havaya. Biz de durduk. Ben arkada  çocukla ilgileniyordum. 'Teker mi patladı' dedim. Sedat, 'Hayır, PKK'lılar, panik  yapmayın, teröristler geliyor' dedi. Zaten hemen durduk, geldiler. Eşime tehdit  unsurlu bir şeyler söylediler çok hızlı gittiğimiz için. Biz de 'Görmedik sizi,  fark etmedik, biz hızlı gidiyorduk' dedik. Eşimden kimlik istedi, 'Ne iş  yapıyorsun' dedi. Mesleğini sordu, eşim kimliğini verdikten sonra cüzdanını da  istedi. Eşim 'Cüzdanım yok' dedi. Kanmadılar tabi. Silah doğrultunca eşim  cüzdanını vermek zorunda kaldı. Polis olduğunu anlayınca zaten başkalarına Kürtçe  bağırdı, gelip götürdüler eşimi." 
 
"Tek başıma nasıl gittim o yolu hatırlamıyorum" 
 
Teröristlerin 5 kişi olduklarını tahmin ettiğini, yanlarına ise 2  teröristin geldiğini belirten Burcu Yabalak, "Birisiyle konuştum, yalvardım,  yakardım. Ben yalvarınca, 'Tamam siz gidin' dedi. 'Yakında karakol var, teslim  olun oraya' dedi. Ben konuşurken dönüp baktığımda geniş bir otobandı, duble bir  yoldu. Eşimin koluna girmiş, çeke çeke götürdüklerini gördüm. Orada bir araç  vardı, ben karakolda da söyledim, 'Acaba o araca mı bindirdiler' diye, yoksa dağa  mı çıkardılar. Ben çok çabuk geldiğimi hatırlıyorum karakola ama komutanlar 5  kilometre mesafe olduğunu söylediler. Tek başıma nasıl gittim o yolu  hatırlamıyorum. Arabayla çocuklarımla beraber karakola gittim. Diyarbakır Emniyet  Müdürü, gelip bizi alacaklarını söyledi. Gelip bizi zırhlı araçla aldılar oradan"  diye konuştu. 
 
"Çok kötü bir şey yaşadık. Allah yardım etsin. Çok zor bir şey. Ne  söylenir bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun" diyen Yabalak, endişeli  bekleyişlerinin sürdüğünü aktardı. 
 
Burcu Yabalak, "Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Eminim onların  da insafları vardır. Benimle konuşanın merhameti varmış demek ki bizi bıraktı.  Bizi de dağa götüreceklerini söylemişlerdi, ben yalvarınca, çocuklarım ağlamaya  başlayınca, 'Tamam siz gidin' dedi. Allah yardım etsin. Kimin ne yapması  gerekiyorsa bir an önce olsun. Eminim oluyordur bizim haberimiz dışında. Bizim  haberimiz yoktu, aynı yerde bir polisi daha almışlar. Biz bilsek zaten o yolu  kullanmazdık" dedi.