Tunceli'de kızı ile birlikte seyahat ederken yol kesen teröristlerce şehit edilen özel harekat polisi Kadir Özkara'nın kızını istemeye gelecekleri için görev yaptığı Ağrı'dan memleketi Adana'ya gelmek için yola çıktığı öğrenildi.

Şehidin yakını, “Kızını kurtarmış rahmetli. Kızının üzerine yatmış ve siper olmuş. Arkadan kalleşçe vurmuşlar rahmetliyi” dedi.

Adana'nın Feke ilçesi nüfusuna kayıtlı özel harekat polisi Kadir Özkara'nın, baba ocağı olan Adana'nın Kozan ilçesindeki baba evine dev Türk bayrağı asıldı. Şehit Kadir Özkara'nın babasının evine gelen polis ve zabıta görevlileri acı haberi şehidin yakınlarına bildirdiler.

Şehidin halasının oğlu İlhami Gümüş, “Tunceli Erzincan karayolu Pülümür ilçesi yakınlarında kalleşçe pusu kurmuşlar. Kızını kurtarmış rahmetli. Kızının üzerine yatmış ve siper olmuş. Arkadan kalleşçe vurmuşlar rahmetliyi. Cenazesi Adana'ya gidecek. Ailesinden annesi ve babası rahmetli oldu. Burada ağabeyi emekli cezaevi müdürü Yahya Özkara var. Ona da bilgi verildi. Şu anda yayladaymış onlara da bilgi verildi ve yoldalar geliyorlar” dedi.Şehit Kadir Özkara'nın ağabeyi Yahya Özkara, “Kardeşim kötü çocuk değildi, namazında niyazında bir insandı. Rahmetlinin kızını istemeye geleceklermiş. Onun için memleketine geliyordu" diye konuştu.

Şehit Polis memuru Kadir Özkara'nın evli ve biri erkek 3 çocuğu olduğu oğlunun ise astsubay olarak görev yaptığı öğrenildi.

EMEKLİLİĞİNİ İSTEMİŞ

Tunceli'de üniversiteden yeni mezun olan kızı 25 yaşındaki Hatice Özkara'nın yanında silahlı saldırıya uğrayıp, vücuduna isabet eden 5 kurşunla şehit olan polis memuru 54 yaşındaki Kadri Özkara'nın, Adana'daki eşi Canan Özkara, acı haberi özel hareket polislerinden aldı. Hafif yaralı kızı Hatice Özkara'nın tedavisi sürerken, şehit polis Kadri Özkara'nın olaydan önce eşi Canan ile telefonla konuşup, emeklilik dilekçesini verdiğini söylediği bildirildi.

Acı haberle birlikte, Kadri Özkara'nın 2 yıl önce emekliliğini geçirmek için Adana'da yaptırdığı 3 katlı evinin önüne de taziye çadırı kurularak bayraklar asıldı.

YARALI KIZINI İSTEMEYE GELECEKLERMİŞ

Şehit Özkara'nın, 2'si kız 3 çocuğundan en büyüğü olan Emre Özkara'nın da uzman astsubay olduğu öğrenildi. Emeklilik dilekçesini veren Özkara'nın, Adana'nın Kozan İlçesi'nde oturan emekli cezaevi müdürü olan ağabeyi Yahya Özkara'yı arayıp, "Ağabey, Hatice'yi Adana'da istemeye gelecekler. Kayseri üzerinden Adana'ya dönerken seni de alıp, bize götüreyim, isteme sırasında yanımda ol" dediği öğrenildi.

Kadri Özkara'nın emeklilik işlemlerini tamamladıktan sonra Adana'ya dönmek için yola çıktığı da bildirildi.