2012 yılının Mayıs ayında Üsküdar'daki bir el sanatları merkezinin açılışında konuşan zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük camisinin 2 ay sonra Çamlıca'da yapımına başlayacağı müjdesini vermişti. Aradan geçen zamanda inşaatın yüzde 90'ı bitti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR


Yapımında son aşamaya gelinen Çamlıca Camii'ne sık sık ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışmaları yakından takip ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Camii ve Eğitim Kültür Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği anı defterine duygusal bir not yazdığı ortaya çıktı.


İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o satırları:

Minareler süngü, kubbeler miğfer


Camiler kışlamız, müminler asker


Bu ilahi ordu dinimi bekler


Allahu ekber Allahu ekber


Temeli yaklaşık 2 yıl önce atılan projesinden inşaatına kadar her aşamasını yakından takip ettiğim Çamlıca'daki bu muhteşem eseri bir kez daha ziyaret ediyor olmaktan memnuniyet duyuyorum.


İstanbul'un en güzel tepelerinden birinde yükselen bu eserin hasretini çektiğimiz, sızısını yüreğimizde hissettiğimiz, eksikliğinin acısını kendi kendimize sürekli tekrarladığımız kadim medeniyetimizi ihya etme hayalimizi gerçeğe dönüştürmenin sembolü olmasını temenni ediyorum.
Bu eserin İstanbul'a, ülkemize, dünyaya kazandırılmasında emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan