İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne getirilen 150 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan yeralatı dünyasının tanınmış isimlerinden Hünkar Karataş, silahlı kişilerce kaçırıldı. Karataş'ın kaçmasına yardım eden şahıslardan biri, yaşanan kovalamaca sırasında jandarma tarafından vuruldu. Şahsın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

2 KİŞİ SİLAHLARLA GELDİ, KAÇIRDI

Olay saat 15.15 sıralarında meydana geldi. Hastaneye getirilen Hünkar Karataş adlı mahkum, İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nden çıkarılırken 2 kişi tarafından kaçırılmak istendi. Hünkar Karataş ve silahlı olduğu belirtilen 2 kişi Jandarma ile çatışarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne doğru kaçtı. Yeni hastane binası inşaatına doğru kaçan Hünkar Karataş ve kimliği henüz berlinemeyen 2 kişi Famas Sitesi'nin bahçesine doğru yöneldi.

FİRARA YARDIM EDEN BİR KİŞİ VURULDU

Hünkar Karataş ve yanındaki bir kişi bahçeye atlayarak kaçmayı başardı. Diğer kişi ise demir parmaklıklara tırmanmaya çalışırken peşlerindeki jandarma tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Boynundan yaralanan kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

YERALTI DÜNYASININ ÜNLÜ İSMİ

Öte yandan Okmeydanı'nda tedavi için getirildiği hastanede firar eden mahkumun, yeraltı dünyasının ünlü ismi Hünkar Karataş olduğu belirlendi. Hünkar Karataş'ın Karagümrük Çetesi olarak bilinin Ergin Kardeşler ile birlikte çok sayıda davada birlikte yargılandığı öğrenildi.

KOVALAMACA CEP TELEFONU KAMERASINDA

Karataş'ı arama çalışmalarına polis helikopteri de destek verirken, jandarmayla mahkumun kovalaması cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde jandarma ekipleri şahsı kovalarken, Karataş'a yardım ettiği öğrenilen bir kişi yaralı olarak yakalanıyor. Öte yandan, polis helikopteri de bölgede çalışmalarına devam ediyor.