CHP eski milletvekili Faik Tunay, 7 Haziran seçimlerinde yeniden aday gösterilmediği partisinden istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesaplarından kısa bir istifa metni yayınlayan Tunay, "CHP varsa herkes için var" söyleminin artık hiç bir geçerliliğinin olmadığını belirterek partisinden istifa ettiğini duyurdu.

"CHP herkes için var söylemi geçerli değil"
“CHP varsa herkes için vardır" söyleminin artık hiçbir geçerliliğinin olmadığını kaydeden Tunay, "sadece belli bir kesime ulaşmanın amaç olduğunu gördüm ve artık bir faydamın olmayacağına inandığım için partiden istifa ediyorum" dedi.

"Milletimiz her şeye şahit.."
"Buraya kadar" diyen Tunay sözlerini şu ifadelerle bitirdi: "Bazen olur mu diye umut etmek,mücadele etmek anlamsız...Alternatif olmaktan uzak, iktidar kelimesini konuşmanın bile hayal olduğu bir yapı maalesef. Sayfalar dolusu yazmaya da gerek yok, milletimiz her şeye şahit ve görüyor zaten. Buraya kadar..."

Önce Turgut Özal'ın kabrine gitti
Faik Tunay, istifasını açıklamadan önce siyasete başladığı Anavatan Partisi'nin kurucusu ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kabrini ziyaret etti ve fotoğrafını da Facebook hesabından yayınladı.