İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin birçok kentinde elektrik kesintisi yaşanıyor. İstanbul'da kesintiden Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Büyükçekmce, Esenler, Küçükçekmece ilçeleri etkileniyor. Kesintinin, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi işletimindeki enterkonnette sisteminde meydana gelen teknik arıza sebebiyle oluştuğu belirtiliyor. İl merkezlerinde yer yer yaşanan elektrik kesintileri, çevre ilçelerde yoğunluk gösteriyor.

İşte akşam saatlerinde elektrik kesintilerinin görüldüğü iller:

-İstanbul
-Ankara
-İzmir
-Kocaeli
-Van
-Hakkari
-Trabzon
-Erzincan
-Erzurum
-Iğdır
-Samsun
-Gaziantep
-Rize
-Sakarya
-Mersin
-Yalova
-Kayseri
-Düzce
-Adana

BEDAŞ'TAN AÇIKLAMA GELDİ

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bugün saat 22:30'da TEİAŞ işletimindeki enterkonnekte sisteminde oluşan teknik arıza nedeniyle elektrik kesintisi gerçekleşmiştir. TEİAŞ sisteme enerji verdikçe BEDAŞ da kademeli olarak elektrik sağlamaya başlayacaktır.

Elektrik kesintisinden etkilenen ilçeler; Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Büyük Çekmece, Esenler, Küçük Çekmece'dir.

TEİAŞ'tan sisteme enerji gelene kadar, kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., tüm kaynakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak sureti ile kademeli olarak elektrik sağlayacaktır.

Kamuoyu ile paylaşılması konusunu bilgilerinize sunarız.

TWITTER'DA ELEKTRİK İSYANI

Öte yandan, çok sayıda vatandaş, Twitter'da düşüncelerini dile getirdi. İşte o mesajlardan bazıları:

- Yanlız değiliz kuzey kutbunda da elektrik yokmuş hiç olmamış zaten

- 2016 nın bağcıların da elektrik kesiliyor ya