AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Tunceli'yi ziyaret etti.

AK Parti Genel Merkezince batı ve doğu illeri arasında yerel yönetimler, parti teşkilatları arasında diyalog ve iş birliği sağlanması amacıyla başlattığı Gönül Köprüsü Projesi çerçevesinde eşleştirilen Samsun ve Tunceli arasında ilk ziyaret gerçekleşti.

AK Parti Samsun teşkilatını temsilen Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Karaaslan ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, proje kapsamında Tunceli'ye gelerek, Vali Osman Kaymak ve parti teşkilatına ziyaretlerde bulundu, Alevi dedeleriyle bir araya geldi.

Vali Kaymak'ı makamında ziyaret eden Karaaslan ve Yılmaz, kentle ilgili bilgi aldı.

Karaaslan, ziyarette yaptığı konuşmada, partilerince başlatılan Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Samsun ve Tunceli illerinin "kardeş şehir" olarak belirlendiğini ifade ederek, "gönül köprülerinin" sağlamlaşması için yapılacak ilk işin de yüz yüze tanışma, oturup konuşma olduğunu dile getirdi.

Valilikten AK Parti Tunceli İl Başkanlığına geçen Karaaslan ve Yılmaz, Hacı Bektaşı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Tunceli Cemevi'nde dernek başkanı ve Alevi dedesi Ali Ekber Yurt ile bir araya geldi.