Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün İran’a yapacağı ziyaret öncesinde beraberindeki Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile birlikte sürpriz bir şekilde Şırnak’a geldi. Başbakanlığı özel uçağı “Ana” ile kente gelen Davutoğlu’nu, Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanı’nda Vali Ali İhsan Su ve kentin diğer protokol üyeleri karşıladı. Davutoğlu, buradan da terör örgütü PKK mensuplarının kazdığı hendek ve kurdukları barikatlar yüzünden ilan edilen sokağa çıkma yasağı süresinde yaşanan çatışmalarda büyük zarar gören Silopi ilçesine geçti. Çarşı Camii’nde cuma namazı kılan Davutoğlu’na cami çıkışı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başbakan Davutoğlu, daha sonra ise yürüyerek, Silopi Kaymakamlığı’na geçti. Burada yetkililerden ilçede yapılan çalışmalarla ilgili brifing aldığı öğrenilen Davutoğlu’nun, vatandaşların tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda talimat verdiği öğrenildi.

Davutoğlu’nun, ilçedeki ziyaretlerinin tamamlamasının ardından Ankara’ya dönmesi ve daha sonra İran’a gitmesi bekleniyor.