Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor'u sahalarında 3-2 mağlup ettikleri maçın ardından samimi açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'in maç sonu yayıncı kuruluşa yaptığı ilk açıklamalar şöyle:

"Oyun olarak da, pozisyon olarak da üstündük. 3 gol attık, daha fazla atmamız gerekiyordu. İki pozisyon verdik. 2 tane yediysek, 7-8 tane atmamız gereken maçtı. Rakip de iyi savaştı, arzulu, dirençliydiler. Seyircinin olumlu katkısıyla iyi ambiyans vardı. Hak edilen bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum."

"Orada bir hata yaptığımı düşünüyorum"

"Cenk'i oyuna alabilirdik oyunun gidişatına göre. Necip'i oyuna aldım, gol yedik zaten. Ricardo'yu (Quaresma) alsaydım belki, orada bir hata yaptığımı düşünüyorum, bir şey olmayabilirdi. Serdar'a yorgunluktan kramp girmeye başladı, yoksa Cenk ve Gökhan girebilirdi."

"Bazen oyuna göre oynama sıkıntımız var"

"Ricardo'nun kendisi de rahatsız, zaten oyun bitmişti. Bazen oyuna göre oynama sıkıntımız var. Çabuk oyuna soktuk. Oyun bittiği anda kart görüldü. Pozisyon devamında duymadıkları için kartı gördü. Kötü bir şey, olmaması gerekiyor. Ricardo zaman zaman kontrolünü kaybederek kendine ve takıma zarar veriyor. Bazen sahaya ulaşamıyoruz. Oyuncuların da etkilendiği oluyor. Bunlar doğal şeyler."

Şenol Güneş'in basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor'u 3-2 yenerek kendileri için önemli 3 puanı aldıklarını söyledi. Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, dirençli bir takıma karşı oynadıklarını vurgulayarak, "Bursaspor çizgisini bulmaya başladı. Biz de iyi savaştık. Oyun ve pozisyon olarak biz hakimdik" dedi.

Çok pozisyon bulmalarına rağmen az gol attıklarını savunan tecrübeli çalıştırıcı, "İkinci yarının sonlarına doğru rakip baskı yapmaya çalıştı ama pozisyon olmadı. Hak ettiğimiz galibiyeti aldık. 3 puan çok önemliydi. Oyun olarak kötü değildik. Yakaladığımız pozisyonları gole çevirmeliyiz" diye konuştu.

Bursasporluların hakem Barış Şimşek'in takdir haklarını Beşiktaş'tan yana kullandığı yönündeki ifadelerinin hatırlatılması üzerine Güneş, "Hakemin takdir haklarını bize kullandığını düşünmüyorum. Penaltı dahil bir hata görmedim. Ev sahibi olarak bütün psikolojik baskıya rağmen takdir haklarını bizim lehimize kullandığını düşünmüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"Kazanmak bizim hakkımızdı"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın Bursaspor'un istekli oynadığı sözlerinin hatırlatılması üzerine Güneş, şunları söyledi: "İstekli olması gayet normal. Rakiplerimizin iyi ve savaşçı olmazı bizi daha da zorluyor. 'Niye iyi oynadın' demek doğru değil. Tersine iyi oynamalarını ve savaşmalarını saygıyla karşılıyorum. Bizim şansızlığımız rakiplerin yükselme dönemine rastlamamız. Yarış devam edecek, her oyuncu işini iyi yapmak için çıkar. Biz de öyle çıkarız. Tarafsız da düşünmek istiyorum maçın tamamında kazanmak bizim hakkımızdı. Bunu rakibin de kabul ettiğini düşünüyorum."

Quaresma'nın gördüğü kırmızı kart

Şenol Güneş, maçın ardından Bursasporlu futbolcu Hajime Hosogai ile yaşadığı itişmenin ardından ikinci sarıdan kırmızı kartla cezalı duruma düşen Ricardo Quaresma'nın bu hareketinin doğru olmadığını ifade etti. Hosogai'nin sert müdahaleleri iyi yaptığını belirten Güneş, "Hosogai ilk pozisyonda sert girdi. Diğerini görmedim, zaten oyun bitmişti. Devamında atışmışlar. (Quaresma) kontrolünü kaybetti. Zaman zaman bunu yapıyor, hatadır. Yapmaması lazım. İyi oynamasına rağmen yapmaması gerekiyor. Takımını on kişi bırakmış oluyor. Daha da önemlisi bir oyuncudan mahrum kalıyorsun, doğru değil" diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam, futbolcuların stresli olduğu yönündeki iddialar konusunda, "Bugünkü maçın atmosferi farklıydı. Geçen hafta istek ve hırs düşüktü. 5-6 oyuncuda bu eksikti. Bugünkü maçta hırs ve istek fazlaydı bu da telaşa neden oldu. Top kaybı yaptılar. Gereksiz şutlar attık. Her şey mükemmel olsa sorun kalmaz" ifadelerini kullandı.

Stat konusunda önerilerde bulundu

İlk kez çıktıkları Vodafone Arena'nın çok güzel bir eser olduğunu belirten tecrübeli çalıştırıcı, Vodafone Arena'nın çevresiyle ilgili önerilerde bulundu. Stadın gündemde olmasının normal olduğunu anlatan Güneş, "Boğazın incisi oldu. Yeşille deniz birleşti. Bu yapılana katkı yapmalıyız. Futboldan değil ama tesisten anlarım. Stadın etrafındaki yollar yer altına alınsa müthiş olur. Gezi ve turistik alan olur" diye konuştu. Karşılaşmada güzel bir atmosfer olduğunu anlatan Şenol Güneş, şunları kaydetti:

"Aşk vardı. Sevginin kaybolmadığını bir kez daha gördük. Hakiki sevgi paslanmaz ortaya çıkar. Bizim olumsuzluğumuz da Olimpiyat, Başakşehir hep değiştirerek gidiyoruz. Sorunlarla boğuşuyoruz. Biz de Vodafone Arena'ya ilk kez çıkıyoruz. Bize de avantaj yok. Gürültünün etkisinden bazen sahaya sesimizi duyuramadık. Tribüne, soyunma odasına, oturma düzenine kamptan buraya gelmeye daha alışamadık. Sahasına ve düzenine sahip olan şampiyon Beşiktaş'ın geleceğinin daha aydınlık olacağını düşünüyorum."

Şenol Güneş, basın toplantısının ardından platformdan ayrılırken, basamağı göremeyince dengesini kaybetti ve düşme tehlikesi yaşadı. Tecrübeli teknik adam, toplantıda bulunan Bursaspor'u takip eden basın mensuplarını kastederek, "Bursa'ya bakıyordum" ifadesini kullandı