WhatsApp, geçtiğimiz aylarda Web sürümünü kullanılabilir hale gelmişti. Android, Windows Phone, BlackBerry ve Nokia S60 cihazlara destek veren WhatsApp Web, artık iPhone'lar içinde kullanıma sunuldu.
 
WhatsApp Web'i bugüne kadar Jailbreak yaparak kullanan iPhone sahipleri, bugünden itibaren WhatsApp Web'i resmi sayfası üzerinden kullanabilecek.
 
Resmi olarak WhatsApp Web'in iPhone kullanıcılarına sunulduğunu açıklayan WhatsApp, özelliği şu anda bölgesel olarak dağıtıyor. Bu nedenle henüz cihazınızda WhatsApp Web özelliği aktif olmamış olabilir. Önümüzdeki günlerde sizin de cihazınızda aktif olacaktır.
 
Peki iPhone'da WhatsApp Web nasıl aktif edilir?
Aşağıdaki işlemleri uygulayarak WhatsApp Web'i aktif edebilirsiniz.


- iPhone telefonunuzda WhatsApp'ı açın
- Uygulamanın alt bölümünde yer alan ayarlar bölümüne tıklayın
- WhatsApp Web seçeneği görünüyorsa aşağıdaki adıma geçin (Bu seçenek görünmüyorsa henüz sizin cihazınızda aktif olmamış demektir. Birkaç gün beklemeniz gerekecek.)
- Daha sonra bilgisayarınızdan WhatsApp Web sitesine girin
- Daha sonra iPhone'da ayarlar bölümünde yer alan WhatsApp Web seçeneğine tıklayın ve PC ekranında bulunan QR kodu kamera yardımı ile okutun.


Artık WhatsApp Web sürümünü bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Veri kullanımınızı azaltmak için telefonunuzun WiFi kablosuz ağa bağlı olduğundan emin olmalısınız.