Microsoft bu yıl iki yeni yüksek özellikli Lumia akıllı telefonun yanı sıra Surface tabletin de yeni bir sürümünü tanıtacak. Şirket ekim ayında düzenleyeceği büyük bir etkinlikle iki yeni Lumia, Surface Pro tabletin yeni bir sürümü ile birlikte Surface Pro 4 ve bunların yanı sıra ikinci nesil Microsoft Band 2 olmak üzere çeşitli Windows 10 cihazlarını kullanıcılarına sunacak.


Lumia 950 ve Lumia 950 XL


Microsoft'un yeni amiral gemileri Lumia 950 ve Lumia 950 XL 5.2 inç ve 5.7 inç olmak üzere iki farklı boyutta geliyor. Telefonlar muhtemelen Snapdragon 808 işlemci, 3GB RAM ve microSD kart ile genişletilebilir 32GB dahili depolama özelliği ile geliyor. Quad HD çözünürlüğe sahip olacakları söylenen telefonlardan Lumia 950 XL 5.7 inç ekrana sahip olurken, Lumia 950 5.2 inç ekran ile gelecek.


Surface Pro 4


Surface Pro 4 ise önceki Surface tabletlerin tasarım diline sahip olacak ancak donanım olarak yükseltilecek olan tabletin parmak izi okuyucu özelliği olması bekleniyor.


Microsoft Band 2


Sensör yüklü Microsoft Band  geçen yıl fitness ve sağlık meraklıları için geliştirilmiş bir bileklikti ve Microsoft Band 2'nin bu etkinlikte resmen tanıtılması bekleniyor.