Ömer TEMÜR İSTANBUL

Avea Intouch serisiyle bugüne kadar 5 yeni akıllı telefon modelini piyasaya süren Türk Telekom, entegrasyon sürecinin tamamlanmasıyla kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonunu tanıttı. Türk Telekom'un 175. yılına özel olarak tasarlanan ve TT175 adını taşıyan telefon Türkiye'de parmak izi okuyucusuna sahip operatör markalı cihaz olma özelliği taşıyor. 
Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir, Avea ile başladıklarını akıllı telefon üretme işine artık Türk Telekom markası ile devam edeceklerini belirterek, "Entegrasyon sürecimizin çok önemli sonuçlarından biri olan TT175, bu kapsamda elde ettiğimiz bilgi birikimi ve en son teknolojinin bir ürünü olarak ortaya çıktı. TT175, sadece mobil müşterilerinin değil internet ve ev telefonu sahibi müşterilere de hitap edecek" dedi.
Türk Telekom müşterilerinin üçte ikisinin akıllı telefon sahibi olduğuna dikkat çeken Akdemir, "2015'in üçüncü çeyreğinde akıllı telefon penetrasyonumuz yüzde 64. Bu rakamlar, Türkiye'de 11 milyona yakın kişiyi bugünün teknolojisiyle ve geleceğin fırsatlarıyla buluşturduğumuz anlamına geliyor. Nisan ayında başlayacak 4.5G akıllı telefon pazarı için büyük fırsatları beraberinde getirecek. Liderliğini üstleneceğimiz bu yeni mobil dönemde de sahip olduğumuz frekanslar ve Türkiye'nin 81 ilini birbirine bağlayan 206 bin km'lik fiber optik altyapımızla yine fark oluşturacak ve müşterilerimize gerçek 4.5G deneyimi sunacağız. 4.5G teknolojisine uyumlu bir cihaz olan TT175 ile müşterilerimizin bu yeni mobil döneme hazır olarak girmelerini sağlayacağız" diye konuştu. 
50 LİRALIK UYGULAMA HEDİYE 
3 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulan TT175, KDV dahil 899 TL peşin fiyatla veya Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek ödeme seçenekleriyle alınabilecek. TT175 ile birlikte Avea müşterilerine 3 ay ücretsiz Tivibu Cep Avea, 3 ay ücretsiz TTNET Müzik, 1 ay ücretsiz Avea Lig aboneliği ve cihazı ilk ay satın alanlara yeni yılda kullanabilecekleri 50 TL değerinde Google Play alışveriş hakkı hediye edilecek.  TT175 satın alan ve mevcut SIM kartı 4.5G uyumlu olmayan müşteriler için SIM kart değişim hizmeti ise Türk Telekom Grubu mağazalarında ücretsiz olarak sağlanacak.

Zafer işareti ile selfie 

Çinli ZTE tarafından üretilen TT175, Türkiye’de parmak izi okuyucusuna sahip ilk operatör markalı cihaz olma özelliği ile 0,5 milisaniyede kullanıcısını tanıyor. Aynı zamanda şık metal gövdesi, 5.5 inçlik full HD ekranı ve gerçek 8 çekirdekli işlemcisi ile mükemmel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. 13 MP arka sahip TT175'te 5 MP ön selfie kamerası bulunuyor. Hareket algılama yeteneğine sahip 5 MP’lik ön kamera elle yapılan “V” işaretini hemen algılıyor ve 3’ten geriye doğru sayarak fotoğraf çekimini gerçekleştiriyor. Android Lollipop işletim sistemiyle sunulan cihaza çok yakında 6.0 Android Marshmallow güncellemesi de gelecek.