Sanayi kaynaklarına dayanan taze bir rapora göre Apple'ın Asyalı tedarikçileri ikinci nesil Apple Watch'a gücünü veren SiP (Paket sistem) modülünün siparişini almaya başladı.

Orijinal Apple Watch'taki SiP (S1), Advanced Semiconductor Engineering (ASE) tarafından sağlanıyordu. Fakat Amkor Technology ve STATS ChipPAC, Apple Watch 2'deki paket sistem modülü siparişlerinin bir kısmını kapmış durumda. Görünüşe göre Apple, yeni nesil saatinin üretiminde tedarikçileri çeşitlendirmiş. Geçtiğimiz sene sonlarında isimsiz kaynaklar tarafından bu konu gündeme getirilmiş ve Apple'ın farklı tedarikçilerin kapısını çaldığı iddia edilmişti. Şimdi yeni raporla birlikte eski iddia teyit edilmiş oluyor. 

Tüm bu gelişmelere ek olarak ilk nesil Apple Watch'un alt tedarikçileri Nanya PCB ve Kinsus'tu. Fakat yeni raporda Apple Watch 2'de sadece Kinsus'un olduğu yazıyor.

Samsung, S1'deki iç kısmından sorumluydu. Yani mobil DRAM, NAND flaş ve diğer yongalardan. Kaynaklar Samsung'un Apple Watch 2 için ana tedarikçilerden biri olduğunu ve siparişleri almaya devam edeceğini belirtti.