Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen İbrahim Taş'ın kalp krizi geçiren babası Hüseyin Taş, anjiyo ameliyatının ardından taburcu edildi. Taziyeleri kabul eden acılı baba Taş, "Şehit olan oğlumun öcünü asker kardeşi alacak" dedi. Dağlıca'da şehit düşen 3 askerden Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın memleketinde defin edilmesinin ardından, Şanlıurfa'nın Harran ilçesi İmambakır Mahallesi'nde taziyeleri kabul eden baba Hüseyin Taş kalp krizi geçirmişti. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak anjiyo olan baba Hüseyin Taş, bugün taburcu edildi. Evine dönen Hüseyin Taş, kurulan taziye çadırında başsağlığı dileklerini kabul etti. Oğlunun şehit olması nedeniyle acı bir mutluluk yaşadıklarını belirten baba Taş, şehit oğlunun intikamını ise Kars'ta Hudut Birliği'nde er olarak görev yapan diğer oğlu Halil Taş'ın alacağını ifade etti. 
Şehit Babası Taş, "Oğlum şehit olduğu için acılıyız ama aynı zamanda mutluyuz. Çünkü oğlum bu vatan için şehit oldu. Biz dimdik ayaktayız. Bu memleketi çapulculara bırakmayacağız. Şehit oğlumun öcünü ve tüm şehitlerin öcünü asker kardeşi alacak" diye konuştu. Taş, gerekirse kendisinin de askere gideceğini ifade etti. 
Öte yandan, şehit evi ve bu evin bulunduğu İmambakır Mahallesi şehit yakınları ile mahalleli tarafından Türk bayrakları ile donatıldı.