Üniversite öğrencisi D.K, gece 09.30 civarında, evine dönerken biriyle karşılaştı. Genç kızın yolunu kesen kişi, "Minibüs caddesine nasıl çıkarım" diye sordu. Adresi tarif ettikten sonra yoluna devam eden D.K, aynı adamın peşinden geldiğini fark etti. Bunun üzerine arkasına dönüp rahatsız olduğunu söyledi. Fakat 25-30 yaşlarındaki erkek, takibe devam etti.
Hatta gittikçe yaklaşıp, genç kıza arkasından saldırdı. D.K, elindeki şemsiyeyle kendisini korumaya çalıştı. Var gücüyle çığlık attı. Sesi duyan komşular, dışarı çıktı. Yakalanacağını anlayan sapık, genç kızı konteynerinin arkasına atıp kaçtı.

BİRÇOK ŞİKAYET VAR

Şoka giren D.K. ise soluğu karakolda aldı. Yaşadıklarını polise anlattı. Ekipler, sapığı tarif etmesini istedi. Genç kız, "1.80 boylarında, beyaz tenli, kirli sakallı ve renkli gözlü" olduğunu belirtti. Bunun üzerine daha önce de birçok genç kızın, taciz şikayetiyle karakola geldiği ve aynı eşgali verdiği öğrenildi. İnternette örgütlenen çok sayıda kadın, "Şüphelendiğiniz kişilerin fotoğrafını çekin, polise gönderin" dedi.

İŞTE EŞGALİ

YAŞ: 25-30 civarı
BOY: Yaklaşık 1.80
TEN RENGİ: Beyaz
GÖZ RENGİ: Mavi
YÜZÜ: Kirli sakallı
Kaynak : Takvim