Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman 1. Kademeli Çavuş Emre Tunca, Ankara'nın Çubuk ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Tunca'nın cenazesi, Mardin'de düzenlenen tören sonrası askeri uçakla getirildiği Esenboğa Havaalanı'ndan polis eskortları eşliğinde Çubuk'un Cumhuriyet Mahallesi'ndeki babaevine götürülerek, helallik alındı.

Şehidin babası Bahtiyar ve annesi Saniye Tunca, kızkardeşi ile polis akademisinde okuyan nişanlısı, tabuta sarılıp gözyaşı döktü.

Annesi ile ağabeyinin nişanlısını sakinleştirmeye çalışan kızkardeşin, "Ağlamayın, benim kardeşim şanlı şerefli gidiyor" sözleri, törene katılanları duygulandırdı.

Şehidin cenaze törenine katılan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, şehit ailesine başsağlığı dileyerek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun taziyelerini iletti.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bazı milletvekilleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş da katıldı.