Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ayhan Kaya'nın (26) cenazesi, memleketi Konya'nın Ilgın ilçesinde defnedildi.

Uzman Çavuş Ayhan Kaya'nın cenazesi, uçakla memleketi Konya'ya getirildi. Şehidin cenazesi, Konya Havalimanı'nda Vali Yakup Canbolat ile askeri ve mülki erkan tarafından karşılandı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, silah arkadaşlarının omuzlarında cenaze aracına taşındı. Şehit Kaya'nın cenazesi, buradan karayolu ile Ilgın ilçesine getirildi.

Ilgın Devlet Hastanesi morgunda kısa süre tutulduktan sonra Kaya'nın naaşı, annesi Selime Tıkı'nın evine helallik alınmaya getirildi.

Şehidin cenazesi daha sonra ilçe merkezindeki kapalı pazar alanına getirildi. Törende şehidin amcası bir askerin elini öptü.

Tabuta sarılan şehidin babası, oğlunun fotoğrafını öptü. Tabutun başına gelen şehidin 2,5 ay önce evlendiği eşi Dudu Kaya ise "Seni çok seviyorum aşkım. Allah seni benden daha çok seviyormuş. Sana hakkım helal olsun." diyerek gözyaşı döktü.

Şehit Kaya'nın cenazesi, İl Müftüsü Ali Akpınar'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Ilgın şehitliğine defnedildi.