BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

ALEV ALEV İHANET!

Oldum olası yaz aylarında yangınlar çıkar. Bunların sebebi bazen sönmemiş bir izmarit, bazen söndürülmemiş bir piknik ateşi veya güneşi yansıtan kırık camların çalıları tutuşturması ve benzerleridir. Bu vakalar hemen hemen bütün dünyada görülür. Havaların çok ısındığı günlerde yangının haftalarca sürdüğü de olur…
Bu yaz; 2021 Temmuz’unun son haftasında; son haftanın da son günlerinde yurdumuzda meydana gelen yangınlarsa yukarıdaki sebeplerin dışındadır:
Belirttiğimiz tarihte Kayseri, Osmaniye, Adana, Mersin, Antalya, Manavgat, Marmaris, Bodrum, Didim… gibi 40 ayrı il, ilçe ve köyde dehşet verici çapta yangınlar çıktı. 200’den fazla kişi yangından etkilendi, yaralananlar oldu. 4 vatandaşımız şehit düştü. Çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvan telef oldu, binlerce ve binlerce ağaç yandı, sayısız orman canlısı mahvoldu…
Önceki gün dikkat çekici gelişmeler üst üste çakıştı:
Bunlardan biri, azmin destanını yazan "Diyarbakır Anneleri"nden 3 ailenin daha evlatlarına kavuşmalarıdır. Örgütte -âdeta- rehine 3 genç kaçarak devlete sığındılar ve ailelerine ve dolaysıyla yeniden insanlıklarına kavuştular. Diğeri ise MİT’in Kuzey Irak’tan bir PKK/KCK terör örgütü elebaşını yakalayıp getirmesidir. Türkiye, bu iki habere sevinirken Manavgat’ta aynı ânda 4 ayrı noktada yeni yangınlar çıktı. Böylece 32 saat içinde 40 ayrı noktada alevler gökyüzünü sardı.
MİT, sınır ötemizden bölücü militanlarını yakalayıp yakalayıp getirmektedir. Bu haberleri sıkça okumaktayız. Bunun gibi diğer güvenlik unsurlarımız da örgüte nefes aldırmamaktadır. Kandil’deki terör kodamanları inlerinden burunlarını çıkaramıyorlar. Örgüt, köşeye sıkışmıştır. Bundan dolayı intikam için her türlü vahşeti işlemeyi mubah saymaktalar. Nitekim Murat Karayılan, "2-3 genç bir araya gelerek eylem yapabilir. Silahları, çakmak ve kibrittir!" dedikten sonra ihanet alevleri hayatları sardı. Örgüt, 2019’da da 27 noktada meydana gelen yangınları sahiplenmişti. O günkü fail PKK’lı teröristler, kendilerine "ateşin çocukları" demişti. Ateşe kudsiyet izafesi eski İran dini Zerdüştlükte vardır. Ateşe taparlardı. Adı geçen terör örgütünün hedeflerinden biri de kitlesini İslâmiyet’ten koparıp bu -güya- dine bağlamaktır. Bu yılki yangınların da tamamını olmasa bile çıkmış olan yangınlardan istifadeyle çok yüksek kısmını "ateşin çocukları" adlı Zerdüşt ve Stalin artığı teröristler çıkarmıştır diyoruz. 40 saat içinde 32 yerde yangın çıkması eş zamanlı olarak 4 ayrı noktada yangın saldırısı olması tezimizi ispata kâfidir.
Son zamanlarda sık sık terörist bertaraf edilmesi, elebaşlarının ölü veya diri ele geçirilmesi, dağa gönderilecek insan kaynağından mahrum kalmaları, gençlerin kaçıp analarına gelmeleri, destek verdikleri parti hakkında kapatma dâvâsı açılması benzeri sebepler, bölücü taşeron örgütü bu zalim ihanete sevk etmiştir.
Orman Teşkilatımız, 2 bine yakın personel, 2 İHA 3 uçak, 29 helikopter, 1 insansız helikopter, 47 arazözle söndürme faaliyetinde bulundu. Çok sayıda gönüllü de çalışmalara destek verdi. Vatandaşlar Kızılay yoluyla nakdî yardımlarda bulundular. Hükûmet, birkaç Bakanı birden görevlendirdi. Felaketzedelere hemen yardımlara başlandı. Mevsimin dönmesiyle birlikte yanmış alanlarda ağaçlandırma çalışmaları yapılacağı açıklandı.
Buna rağmen bazı manşetler ve bazı politikacılar, yaşanan bu ihaneti bile ucuz politik menfaatler için utandırıcı bir üslup ve mes’uliyetsizlikle iktidara vurma fırsatı saydılar, içi boşaltılmış bir THK üzerinden münakaşa başlattılar.
Ortada yurdun önemli bir kısmını sarmış alev alev ihanet varken bile bu ülkenin insanları, aynı safta buluşamayacaksa ne zaman buluşur. Yangının, zelzelenin, selin, darbenin, işgalin, saldırının, ihanete uğramanın… iktidarı-muhalefeti olmaz.
Milletimiz, vatanımız ve devletimiz ihanete maruz kalırken mücadeleyi zayıflatacak çarpıtmalar yapmak, en hafif deyişle cahilliktir.
"İhanete ortaklıktır" demek istemiyoruz.
Herkes, aklını başına toplamalı.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
619976 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/rahim-er/619976.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT