BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

“Ölene kadar gazeteyi bırakmam...”

Ünal Bolat
Facebook
Amca, çocuklarını da toplamış “ben öldükten sonra gazete almaya devam edin” demiş...
 
Gölhisar’da köylere de abone çalışması yaparak büronun abone sayısını 450’ye ulaştırmıştık. Ama hedef bin aboneydi... Bir gün “dinini öğrenip yaşayan kimse şehit olarak teslim-i ruh eder” denildiğini işitmiştim. Bu sözü nazımın geçtiği Süleyman Sanlı Ağabey'e söyledim. O zaten gazetemizin abonesi idi. Abim de bu sözü, çocuklarına ve evde okuma-yazması olmayan eşine anlatmış. “Ben öldükten sonra da gazeteye devam edersiniz, dininizi öğrenmekten mahrum olmazsınız” demiş...
Gün geldi abim rahmetli oldu. Yengem onun vefatından 17 sene geçmesine rağmen gazetemizin aboneliğini hâlâ devam ettiriyor. İnşallah ölene kadar devam eder. Ben de çocuklarıma aynı duygularımı söyleyip "maddiyatı bahane edip gazete aboneliğini bırakmayın" diye tembih ettim. Onlar da söz verdiler...
Köyün birinde abone çalışması yaparken sözümün geçeceği dini bütün yaşlı bir amcaya da anlattım. Dedi ki: “Nasıl şehit olunur, hele bir iyice anlat” dedi.
Ona “Sen bu gazetedeki dinî bilgileri öğrenmek öğrendiklerini başkalarına öğretmek niyeti ile abone olursun. Bizim Sayfa'daki dinî bilgiler, İslâm âlimlerinin kitaplarından nakledilen doğru bilgilerdir. Siz bu niyetle ömrünüzü bu dinin öğrenilmesi ve öğretilmesine harcamış olacaksınız. Dinini öğrenen ve öğretenlere müjdeler var" dedim ve "İnşallah şehit olarak ölmek nasip olur cümlemize" diye dua ettim.
Amcamız bu sözlerden çok duygulandı ve abone oldu. “İnşallah ölünceye kadar aboneliği bırakmam” dedi. Çocuklarını da toplamış “ben öldükten sonra gazeteyi almaya devam edin” demiş.
Bu amca aboneliğe başladıktan iki sene sonra vefat etti. Çocukları babalarının vefatını bana bildirdiler. Oğlu “babamın hatırasına gazete göndermeye devam edin” dedi.
Bu arada Gölhisar’daki abone çalışmaları gayretli bir şekilde devam ediyordu… Kalan 550 aboneyi de gazete dağıtımı yapan diğer iki arkadaşla birlikte sene sonuna doğru tamamlamak nasip oldu. Artık istenilen hedefe ulaşmış, ilçemizdeki Türkiye gazetesi abone miktarı “bin” olmuş ve böylece daha hayattayken bu rakamı görmek nasip olmuştu elhamdülillah.
Bu durumu, İzmir Bölge Müdürü Ziya Yalçın Abiye bildirmiştim. Ziya Abi de Enver Ağabey'e bildirmiş, Enver Ağabey de bundan çok memnun olmuş, teşekkür edip dua etmişler. Dün bugün ve yarın emek verenlerden Allahü teala razı olsun.  
            Ramazan Sanlı-Antalya
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
608891 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/unal-bolat/608891.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT