Rejim birlikleri, muhaliflerin kontrolündeki Sallur, Karaman, Künsübbe köylerine aralıklarla top ve füze atışı gerçekleştiriyor.

Rejim güçleri Yamadı köyünü bombaladı

Rejim birlikleri tarafından atılan top ve füzeler, Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınırına yakın Yamadı köyünü hedef aldı. Saldırılarda, köydeki bazı idari binalar ile gıdaların depolandığı çadırların yerle bir olduğu aktarıldı.

Saldırı sırasında çevrede kimsenin olmaması nedeniyle can kaybının yaşanmadığı, bazı evlerde ise yangın çıktığı kaydedildi.

Patlama sesleri Hatay'ın Yayladağı ilçesinden de duyuluyor.

'Suriye'deki anlaşma 591 kez ihlal edildi'

Yanı sıra Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR) tarafından yayımlanan günlük raporda, Suriye'deki kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki, çatışmaların sonlandırılması anlaşmasının 16. günü olan 13 Mart'ta 32 ihlalin belgelendiği ve çatışmaların sonlandırılması anlaşmasının 27 Şubat'ta yürürlüğe girmesinden bu yana gerçekleşen ihlal sayısının 591'e ulaştığı belirtildi.

Rejim güçlerinin Şam kırsalı, Dera, İdlib, Lazkiye ve Halep'te 20, Rusya'nın da Lazkiye'de 1 saldırı gerçekleştirdiği, Şam kırsalı, Halep ve Humus'ta 11 kişinin Esed güçlerince alıkonulduğu aktarılan raporda ayrıca Humus'un Hayyu'l Va'r bölgesine gıda ve ilaç yardımının girişinin engellendiğine yer verildi.

Muhalif gruplara mensup 4 kişinin dün rejim güçleri tarafından öldürüldüğüne işaret edilen raporda, bu son verilerle birlikte anlaşmanın başladığı günden bu yana aralarında sivillerin de bulunduğu 109 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.