Galatasaray Sportif AŞ hisselerinin fiyatı, hafta sonu gerçekleştirilen mali genel kuruldan gayrimenkullerin değerlendirilmesi ile ilgili onay çıkmasının ardından yükselişini 2. güne taşıyor. Galatasaray hisseleri yüzde 7.65 yükselişle işlem görüyor


UZMAN PARA


Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'nun, hafta sonu gerçekleştirilen olağanüstü mali genel kuruldan borçların yapılandırması ve gayrimenkullerin değerlendirilmesi başta olmak üzere bir dizi mali konuyla ilgili onay almasının ardından dün tavan olan hisse fiyatlarında bugün de yükseliş sürüyor. Galatasaray hisseleri yüzde 7.65 yükselişle 29.55 TL'de işlem görüyor.


Borsa İstanbul'da işlem gören diğer spor şirketleri de ilk seansta pozitif bir seyir izlerken, Trabzonspor Sportif AŞ yüzde 2.84, Fenerbahçe Futbol AŞ yüzde 5.75 ve Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ de yüzde 5.50 yükseliş kaydetti.Analistler, Galatasaray'da Riva'daki arazi ile ilgili gayrimenkul projelerinin hayata geçirilebileceğine ilişkin artan beklentilerin pay piyasasında alışları güçlendirdiğini ifade ediyor.


milliyet