Osmanlıspor karşısında aldığı galibiyet 2015-2016 sezonunu şampiyonlukla noktalayan Beşiktaş borsadaki yatırımcılarını üzdü. Dün akşam şampiyon olarak Türkiye'de dünyanın her yerindeki Beşiktaş taraftarlarını sevince boğan siyah beyazlılar, kulüp hisselerinde ise güne yüzde 5'i bulan kayıplarla başladı.

Haftalardır şampiyonluk beklentisiyle değer kazanan Beşiktaş hisseleri dün akşam bu beklentinin gerçekleşmesinin ardından bu sabah kar satışlarıyla karşılaştı.

6,50 TL'Yİ GÖRMÜŞTÜ

2016 yılına 2,16 liradan başlayan nisan ayının ortalarında değerini üçe katlayarak 6,50 liraya kadar ulaşmış, piyasa değerinde Fenerbahçe'yi geride bırakarak bu alanda zirveye oturmuştu.

Beşiktaş hisseleri bugün ise yüzde 4,40 değer kaybıyla 4,56 liradan işlem görüyor.

FENERBAHÇE DE KAYIPTA

Beşiktaş ile girdiği şampiyonluk yarışını kaybeden Fenerbahçe hisseleri (FENER) ise yüzde 1,30 değer kaybıyla işlemlere devam ediyor.

Bu sezon yaşadığı mali sıkıntıların ardından UEFA'dan men cezası alan Galatasaray, Avrupa kupalarına katılıp cezasını çekebilmek adına lig beşinciliği için son haftayı bekleyecek. Sarı kırmızılı kulübün hisseleri (GSRAY) de bugün 0,63 artışla 22,32 liradan satılıyor.

Süper Lig'de bu hafta tarihinin en ağır hezimetlerinden birini alan Trabzonspor hisseleri (TSPOR) ise bugün 2,56 liradan yatay bir şekilde hareket ediyor.