EKONOMİ SERVİSİ - Bugüne kadar 60 bin kişiyi ev sahibi yapan Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding, Meydan Ardıçlı projesini görücüye çıkardı. Esenyurt’ta 67 bin metrekare alan üzerinde 545 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirilen proje toplam 27 bloktan oluşuyor. Yatay mimarisiyle dikkat çeken projede F bloklar prestij kitlesine, A ve D bloklar genç kitleye, B ve C bloklar ailelere hitap ediyor. Projenin hem modern mimariyi hem de geçmişin estetiğini içinde barındırdığını belirten Özyurtlar Bahaş Ortak Girişimi Eş Başkanı Tamer Özyurt, projenin içinde yer alan metronun Ardıçlı İstasyonu’yla ulaşım sorununu kökten çözdüğünü ifade etti. Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdüssamet Bahadır ise projenin içinden metronun geçtiğini belirterek “Sosyal yaşamın hareketli olduğu bu bölgede Meydan Ardıçlı projesi ev sahipleri evlerinden uzaklaşmadan günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Meydan Ardıçlı’nın kalbi olarak görülen meydanlar, kamuya açık yapısıyla sosyal hayatı daha da zenginleştirecek” dedi. 

Konut blokları, rezidans ve alışveriş merkezinden oluşan Meydan Ardıçlı, bin 683 konut ve 121 ticari üniteyi bünyesinde barındırıyor. 2019 yılının son çeyreğinde teslim edilmesi planlanan Meydan Ardıçlı, 1+0, 1+1, 2+1, 3,5+1 ve 4,5+1 olmak üzere beş ayrı daire seçeneği sunuyor. Projede alışılagelmiş olan 3+1 ve 4+1 daireler yer almazken, fazladan altı metrekarelik odalarla konutlar çok daha kullanışlı hale geliyor. Projenin metrekare birim fiyatı 3 bin ila 4 bin TL arasında değişirken, metrekare büyüklükleri ise 41 ila 228 metrekare arasında farklılık gösteriyor. Konutlarla eş zamanlı olarak satışa sunulan ticari alanların büyüklükleri ise 35 ila bin 122 metrekare arasında planlandı. 

Ayrıca projede lansmana özel indirim fırsatı sunuluyor. 60 aya kadar şirket bünyesinde vade imkânı sunulan projede, peşin alımlarda ise ekstra yüzde 10 indirim fırsatı var.