BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hazırlayan: Murad Tamer murad.tamer@tg.com.tr
Euro 2016
 

Arda Turan: Barcelona gibiyiz

A Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Arda Turan, Ay Yıldızlı ekibin çok iyi futbolculara sahip olduğunu belirterek oyun tarzını Barcelona'ya benzettiğini söyledi...

12.06.2016 - 14:49
Arda Turan: Barcelona gibiyiz

Arda Turan, Katalan spor gazetesi L'Esportiu'ya yaptığı açıklamada, Türkiye Milli Takımı'nın çok iyi futbolculara sahip olduğunu ve önceliğinin atak oynamak olduğunu vurgulayarak, "2008 Avrupa Şampiyonası'ndaki son ana kadar maçı bırakmama ruhunu, bu şampiyonada da ortaya koymak istiyoruz. Finale kalma sözü veremem. Çünkü kesinlikle İspanya'da olan yeteneklere sahip değiliz. Fakat eminim ki Türkiye için her şeyimizi sonuna kadar vereceğiz. Halkımız bizle gurur duyacak." dedi.

29 yaşındaki orta saha oyuncusu, "Türkiye'nin oynadığı futbolun, eski kulübü Atletico Madrid'deki teknik direktörü Diego Simeone'ninkine mi yoksa Barcelona'nın teknik direktörü Luis Enrique'ninkine mi benzediği" sorusuna, "Milli takımdaki oyun stilimiz Simeone'den çok Enrique'ninkine daha yakın" cevabını verdi. Teknik direktör Fatih Terim'in kendisini için çok önemli olduğunu, kendisine hep bir baba gibi davrandığını ve her kararını alırken ona danıştığını dile getiren Arda, "Fatih Terim benden her zaman bir lider olmamı istedi. Burada kendimi sevilen biri olarak hissediyorum ve üstümde, ülkemdeki en iyi futbolcu olmak gibi bir baskı yok. Buna alışığım." yorumunu yaptı.

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
PUAN DURUMU
Reklamı Geç
KAPAT