BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hazırlayan: Murad Tamer murad.tamer@tg.com.tr
Euro 2016
 

Ünlü hoca, Türkiye'ye meydan okudu

İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente del Bosque, "Arda'yı sadece ben değil, artık tüm dünya tanıyor. Ancak biliyorum ki, Türkiye sadece Arda'dan ibaret değil. Türkiye iyi bir takım ama İspanya daha iyi" açıklamasını yaptı.

16.06.2016 - 09:42
Ünlü hoca, Türkiye'ye meydan okudu

A Milliler'in yarın oynayacağı kader maçı öncesinde rakip İspanya'nın hocası Del Bosque, açıklamalarda bulundu. Deneyimli hoca, hayli iddialı ifadeler kullandı.

"FUTBOLUNUZ HAKKINDA ÇOK ŞEY BİLİYORUZ"

Türk futbolunu yakından tanımasının kendileri için önemli bir avantaj olacağını anlatan 65 yaşındaki çalıştırıcı, "Türkiye'de geçirdiğim zamandan ve halen devam eden ilişkilerimden ötürü futbolunuz hakkında gerçekten de çok şey biliyorum. Fatih Terim'i de yakından tanıyorum. Ama bunu yeterli bulmadık, tabii ki ekibimizle birlikte son durumunuz hakkında detaylı analizler de yaptık" ifadeleriyle de hafife alınmayacak bir rakip olduğumuzu vurguladı.


"GARANTİLEMEK İSTİYORUZ"

Barcelona kariyeri sebebiyle millilerin en parlak yıldızı olan Arda Turan'a ayrı bir parantez açan Del Bosque, konuşmasını şu iddialı sözlerle tamamladı:

"Arda'yı sadece ben değil, artık tüm dünya tanıyor. Ancak biliyorum ki, Türkiye sadece Arda'dan ibaret değil. Genç ve yetenekli oyuncularınız var. Futbolu tutkuyla oynuyorlar ve bu gerçekten de önemli. Sonuç olarak Türkiye iyi bir takım ama İspanya daha iyi. Kazanıp gruptan çıkmayı garantilemek istiyoruz."

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
PUAN DURUMU
Reklamı Geç
KAPAT