BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hazırlayan: Murad Tamer murad.tamer@tg.com.tr
Euro 2016
 

Terim: "Bir kısmımız mutlu olmuştur"

A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yendiği karşılaşmanın ardından Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

22.06.2016 - 00:46
Terim:

A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yendiği karşılaşmanın ardından Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Herkesin özlediği, istediği bir milli takım gibi mücadele ettiklerini ifade eden Terim, "Oyuncularımı kutluyorum, herkesin istediği, özlediğiydi bu. Umarım bu güzel mücadelenin sonucu tur için yeterli olur. Ancak en azından bugünkü oyunumuz ile bir kısım taraftarımız da mutlu olmuştur. Nice'de Türk bayrakları ile geziyorsanız, bu Milli Takım'a borçlusunuz. Burada en önemli olan konu, bu turnuvalarda yer almaktır. Takımın başarılı olmasını herkes istiyor, ben de istiyorum" dedi.

"BU KADAR ÇOK ŞEYİN ALTINDAN KALKTIK"

Oyuncuların üstünde büyük bir baskı olduğunu vurgulayan Terim, "Tebrik ediyorum oyuncularımızı. Teknik, taktik her şey önemli ama bizim en önemli özelliğimiz birlik olmamız. 2-0'a çok konstre olmuştuk, 3'ü 4'ü bulup burada garantileyebilirdik ancak kamuoyundaki baskı, oyuncularımız üzerinde 2-0 baskısı yaşattı. Bu kadar şeyin altından kalkmak kolay değil, buradan sonra da inşallah ilk iki maçtaki gibi oynamayız. Hırvatistan, İspanya'yı yendi; buradaki seviyeler bunlar" şeklinde konuştu.

"İLK MAÇTA HATA YAPMIŞIZ DEMEK Kİ..."

Türkiye'nin iyi reaksiyon gösterdiğini ifade eden Terim, "İlk iki maçta hata yapmışız o zaman, bu maçta daha iyi taktik yapmışız, ne diyeyim. Türkiye'nin kötü duruma reaksiyonunu göremediğimiz için üzülmüştük, bugün bunların hepsi vardı. Belki de çok hırpalanmışız. Ne olursa olsun Çek takımı iyi bir takım, onlara son 15 dakika gol pozisyonu vermemek için büyük bir mücadele verdik. Kafamdaki 3-4-3 de bazen olabilir demek ki." dedi.

"TRT'NİN SORULARINI CEVAPLAMAYACAĞIM"

Maçın kırılma anı hakkında da konuşan Terim, "Kırılma anı attığımız gol, aynı durumda biz olsaydık biz de Çeklerin durumuna düşebilirdik. İkinci golü daha erken bulabilirdik. İspanya maçında bana kimse sormadı ama Emre'yi bilerek kullanmadık. Bugün ise doğru bir tercih yaptık, Türk milli takımı önemli bir oyuncu kazandı, kendisi de bugün yorulduğu için çıkmak istedi. Volkan ve Burak müthiş mücadele etti. Golden sonra da iyi savunma yaptık, kalecimiz de bugün çok iyi oynadı. TRT'nin sorularını cevaplamayacağım. Maç sonu basın toplantılarına da katılmıyorum. Katılmamaya da devam edeceğim"" ifadelerini kullandı.

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
PUAN DURUMU
Reklamı Geç
KAPAT