BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hazırlayan: Murad Tamer murad.tamer@tg.com.tr
Euro 2016
 

Prim krizini çıkaran isim belli oldu

A Milli Takımımızda yaşanan prim krizi, iddialara göre Burak Yılmaz ve Gökhan Gönül'e az para yatmasıyla ortaya çıktı. Arda Turan'ın durumu Fatih Terim'e bildirmesiyle işin büyüdüğü öne sürüldü.

22.06.2016 - 11:01
Prim krizini çıkaran isim belli oldu

Ünlü gazeteci Şansal Büyüka, Milli Takım'da yaşanan prim krizine açıklık getirdi. Büyüka, prim krizinin Burak ve Gökhan'a az para yatırılmasıyla çıktığını belirtirken, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"BURAK VE GÖKHAN'A AZ PARA YATTI"

"Gruptan çıkma primi olan 150 bin Euro futbolculara hemen ödeniyor. Daha sonra TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in önerisiyle 350 bin Euro ek yapılıyor. Mali genel kurulun ardından 10 Haziran'da futbolcuların hesaplarına bu rakam yatırılıyor. Ama elemelerdeki son maçlarda daha az oynayan Burak Yılmaz ve Gökhan Gönül'e daha az prim yattığı ortaya çıkıyor.

"ARDA GİDİP TERİM'E SÖYLÜYOR"

Takıma toplam 20 milyon Euro prim veriliyor. Kaptan Arda Turan, kendisine 'Az aldık' diye dertlenmeler olduktan sonra konuyu Teknik Direktör Fatih Terim'e söyleyince, elektriklenme oluyor. Bu durum büyüdü ve Avrupa Şampiyonası'nda başımıza dert oldu."

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
PUAN DURUMU
Reklamı Geç
KAPAT