ARDAHAN'ın Göle İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle jandarma arasında pazar günü çıkan çatışmada, teröristlerin taradığı minibüste Kanber Morkoç'un öldüğü olayı, telsiz konuşmaları aydınlattı. PKK'nın sözde Ağrı Dağı ve Serhat Eyaleti sorumlularının aralarındaki konuşma, teröristlerin minibüsü Özel Harekat ekibinin aracı sanarak taradığı ortaya çıktı.

HDP'den alçak yalan! Ardahan olayını telsiz konuşması aydınlattı!
DHA
Ardahan'ın Göle İlçesi kırsalında, 12 Temmuz pazar günü gasp edilen belediyeye ait aracı almak için giden jandarma birliklerine, bölgede mevzilenen PKK teröristler ateş açınca çatışma çıktı. Bu sırada bölgeye giren ve içinde HDP'li 4 kişinin bulunduğu  minibüs tarandı. Sürücü yara almadan kurtulurken Kanber Morkoç yaşamını yitirdi, Sabri Morkoç ve Altan Akın yaralandı.
 
TELSİZ KONUŞMALARI
 
Ağrı Valiliği tarafından olayla ilgili açıklamada, minibüsü PKK'lıların taradığı belirtilirken, HDP'liler ise güvenlik güçlerinin taradığını ve parti üyesi Kanber Morkoç'u askerlerin öldürdüğünü ileri sürdü.
 
HDP Ardahan il örgütünün Twitter hesabından yapılan paylaşımda Kanber Morkoç'un fotoğrafı ve 'Ben Kanber Morkoç. 70 yaşındayım. Bir gerilla babasıyım. Bugün minibüste TSK tarafından taranarak öldürüldüm' yazısı eklendi. Bugün bazı gazetelerde Kanber Morkoç'un askerlerin açtığı ateşle öldüğü haberleri yer aldı.
 
Terör örgütünün sözde Ağrı Dağı ve Serhat Eyaleti sorumluları arasında geçen konuşma minibüsü PKK'lıların taradığını ortaya koydu. Güvenlik birimlerinin saptamasına göre PKK'nın iki sorumlu arasında şu konuşma geçti.
 
A. : Hani belediyeye ait bir yanmış araç vardı ya.
 
 
S. : Evet.
 
 
A. : Onu götürmek istiyorlar.
 
 
S. : Tamam.
 
 
A. : Aşağıya götürmek istiyorlar, onun için güvenliğini alıyorlar, arkadaşlar da o esnada vuruyorlar.
 
 
S. : Tamam.
 
 
A. : Arkadaşlar orada onların, net üç ölüleri olduğunu söylüyorlar.
 
 
S. : Tamam.
 
 
A. : Yani bir sivil transit (minibüs) ile takviye geliyor.
 
 
S. : Tamam.
 
 
A. : Arkadaşlardan başka bir grup da bunu vuruyorlar.
 
 
S. : Tamam.
 
 
A. : O arabayı komple imha ediyorlar.
 
 
S. : Tamam arkadaş. Sen çatışmadan sonra takviye amaçlı bir minibüsün geldiğini ve arkadaşların bunları vurduğunu ve toptan imha ettiğini söyledin değil mi?
 
 
A. : Evet, evet. Bir saat sonra bir transit geliyor.
 
 
S. : Tamam.
 
 
A. : Yani müdahale etmek için gelmiş, arkadaşların söylediğine göre üzerinde Türklerin de bayrakları varmış.
 
 
S. : Tamam.
 
 
A. : Yani onlar Özel Harekat'tır. Bazen böyle sivil transit araçlarla gelip gidiyorlar.
 
 
S. : Tamam.
 
 
A. : Arkadaşlar fark ediyorlar, geldikleri vakit arkadaşlar vuruyorlar, vuruyorlar tümden imha oluyor tümden.
 
 
S. : Tamam.