Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3'üncü havalimanı merkez şantiyesinde dün akşam yaptığı iftarda işçilere verdiği bayram hediyesi sözünü yerine getirdiklerini belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "Bu sabahtan itibaren bu çalışanlarımıza, Cumhurbaşkanımızın söz ettiği 2 bin 500 TL'yi mevkisine bakılmaksızın herkese bayram hediyesi olarak sunduk" dedi. 
Şu anda 3'üncü havalimanında 5 binin üzerinde çalışanlarının olduğunu söyleyen Nihat Özdemir, "3'üncü Havalimanı inşaat şantiyesi sayın cumhurbaşkanımız ziyaret etti. Havadan helikopterle çalışmaları izlediler. Akşam çalışanlar ve bizler ile birlikte iftar programı yapıldı. Gayet güzel bir iftar programından sonra konuşma yaptı. Bize şevk verdi, moral verdi. Daha önce bitirmemiz içini daha fazla çalışmamız gerektiğini bize ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımız, 'bayramdan önce çalışanlarınıza bayram hediyesi olarak bir şey düşünüyor musunuz' diye sordu. Biz de fikrimizi ifade ettik. Kendisi de bize destek verdi. Açıklamayı onun yapmasını arzu ettik. Bunun üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız müjdeyi çalışanlara yaptılar. Bu sabahtan itibaren çalışanlarımızın hesabına Cumhurbaşkanımız söz ettiği 2 bin 500 TL'yi mevkisine bakılmaksızın bayram hediyesi olarak sunduk" dedi. 
İnşaatın finansman?meselesini çözdüklerini söyleyen Özdemir, "Sayın Cumhurbaşkanımız dünkü konuşmasında dedik ki: 'Havadan helikopterle dolaştığımda aşağıda bir karınca sürüsü vardı. O karınca sürüsünün manası iş makineleriydi. Şu anda 5 binin üzerinde çalışanımız var. Bin 200 kamyon çalışıyor. 2 bine yakın iş makinesi çalışıyor. Hızla 2018'in başına bu havalimanın yetiştirmeye çalışıyoruz" diye konuştu. 
MEZAR VE CAMİ ZİYARETİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Karacaahmet'teki babası Ahmet ve annesi Tenzile Erdoğan ile kayınpederi Cemal ve kayınvalidesi Hayriye Gülbaran'ın mezarlarını ziyaret etti. Ardından inşaatı süren Çamlıca Camii'ne giden Erdoğan, yetkililerden bilgi aldı. Konutuna giderken de vatandaşlarla sohbet etti, çocuklara bayram harçlığı verdi ve duraktaki taksicilerle görüştü.