Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Muş Varto'da icra edilen operasyonda, iki terörist ölü, bir terörist yaralı olarak ele geçirildiği belirtilerek yaralı teröristi saklayan beş işbirlikçinin ise göz altına alındığı kaydedildi. 

22 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 

Şanlıurfa Birecik, Ceylanpınar, Siverek, Suruç ve Viranşehir ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda 22 şahıs gözaltına alındığı ifade edilerek bir adet tabanca, iki adet şarjör, 50 adet tabanca fişeği, bir adet pompalı av tüfeği, bir adet masaüstü bilgisayar ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirildiği bildirildi. 

3 TERÖRİST YAKALANDI 

Hatay'da iki Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu, Şırnak Silopi'de ise bir BTÖ mensubu teröristin yakalandığı kaydedildi. 

SIĞINAKLARDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ 

Tunceli / Ovacık'da icra edilen operasyonda, üç ayrı sığınak içerisinde; 1.000 kg amonyum nitrat, dört bidon mazot, dört adet EYP, beş parça kablo, bir adet 12V akü, iki adet tüp, iki adet tuzaklanmış tüp, iki Yaesu el telsizi, 120 adet Biksi mühimmatı, iki adet dolu şarjör, muhtelif giyim ve gıda malzemelerinin ele geçirildiği bildirildi. 

DİNAMARKA UYRUKLU İKİ DEAŞ ÜYESİ YAKALANDI 

Kilis'de biri Danimarka uyruklu olmak üzere iki DEAŞ terör örgütü üyesi yakalandığı ifade edildi. Hakkâri / Yüksekova ve Şırnak / Beytüşşebap'da ise iki baz istasyonunun, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından kullanılamaz hale getirildiği belirtildi.