Cumhurbaşkanı Erdoğan, mülteci krizi noktasında Türkiye'nin önemli bir yükün altına girdiğini ve ayrım gözetmeksizin kapıların açık olduğunu ifade ederek, "Ülkemizde bazı siyasiler Suriye ve Iraklıları ülkelerine geri gönderme tahaddüdündeler. Bu kişileri gökten yağan varil bombalarına teslim edemezdik" dedi.


1838 YILINDAN BU YANA BİR İLK OLACAK


Barajlar bombalanıyor ama biz yolumuza devam ediyoruz. Bunların kitabında böyle bir şey yok. Bunlar sadece yoklar için var. Sizler bu kardeşinize çok destek verdiniz. Buradan diyorum ki; 1 Kasım'da benim Avrupa'daki kardeşlerim ciddi oranda seçime katılım sağlasın. Terörü yenmek için güçlü bir Türkiye için demokratik hakkınızı kullanmalısınız. İnanıyorum ki bu kararlılığınızı 1 Kasım'da ortaya koyacaksınız.


1838 yılından bu yana ilk kez Belçika ile resmi görüşme gerçekleştireceğiz.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:


"İlginiz ve alakanıza teşekkür ederim. Ak güvercinlerle inşallah hal ve özgürlükle noktasında verdiğimiz mücadeleler güçlenerek devam ediyor.


Teröre karşı mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz. Adaletin tesisi noktasındaki mücadelemizi dünyanın her yerinde devam ettireceğiz. Ülkemizde 2 milyon Suriyeli ve Iraklı mülteci var. Biz ev sahipliği yapıyoruz. Akdeniz kan gölüne döndü. Biz 60 bin 'ölüme giden insanı' Akdeniz'den kurtardık. Ensar muamelesiyle karşılıyoruz.


Ülkemizde bazı siyasiler Suriye ve Iraklıları ülkelerine geri gönderme tahaddüdündeler. Bu kişileri gökten yağan varil bombalarına teslim edemezdik o yüzden kapılarımızı açtık.


Kobani'den gelenleri de karşıladık aynı şekilde. Sırtını terör örgütüne dayamış olanlar bize iftira atmaya devam ediyor.


Kim derdi Hakkari'de, Şırnak'ta, Ağrı'da Kars'ta bir havalimanı olacak. Bunları yaptık çünkü bizim kitabımızda ayrımcılık yok. Bütün engellemelere rağmen bu havalimanlarını yaptık.