Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili delil toplama, otopsi, cenazelerin teslimi ve kimlik tespiti çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü, patlamanın failleri ile azmettiricilerinin tespit edilerek, yüce Türk yargısı önüne çıkartılması için çalışmaların aralıksız devam ettiği bildirildi. 


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, 6 Cumhuriyet başsavcı vekili ve 13 Cumhuriyet savcısının, olayın akabinde harekete geçerek hiç ara vermeden delil toplama, otopsi ve cenazelerin teslimi işlemlerini yerine getirdiği ifade edilerek, şu bilgilere yer verildi:


"Çalışmalarımız yaklaşık 35 saatten beri hiç ara vermeksizin devam etmektedir. Aralıksız çalışmaları sebebiyle yorulan Cumhuriyet savcısı ve yardımcı personelimizin yerine saat 02.00'de hazır tutulan ikinci ekibimiz görevi devralmıştır. Bu şekilde nöbet değişimleri sağlanarak çalışmalarımız kesintisiz şekilde devam edecektir. Bu saat itibariyla, ölen vatandaşlarımızdan 75'inin kesin kimlik bilgileri tespit edilmiş ve otopsi işlemleri tamamlanarak yakınlarına teslimi sağlanmıştır. Geri kalan cenazeler üzerinde kimlik tespiti ve otopsi işlemleri devam etmekte olup, en kısa sürede tamamlanarak yakınlarına teslimi sağlanacaktır. Bununla birlikte ileride karışıklıklara sebebiyet vermemek adına, otopsi işlemlerinin yanında cenazelerin bir kısmı üzerinde ayrıca DNA çalışmaları eş zamanlı yürütülmektedir.


Bu vesileyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı olarak hem delil toplama hem otopsi ve cenazelerin teslimi hem de kimlik tespiti çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü, menfur patlamanın failleri ile azmettiricilerinin tespit edilerek, yüce Türk yargısı önüne çıkartılması için çalışmalarımızın aralıksız devam ettiği kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Menfur olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz. Yüce milletimizin başı sağ olsun."