Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Resepsiyonu'nda konuştu. Erdoğan davetlileri, "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hoş geldiniz. Milletin evine hoşgeldiniz. Şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun" sözleriyle selamladı. Erdoğan konuşmasında" Milletimiz demokrasi yolundaki kararlılığından asla vazgeçmeyecektir. Demokratik kazanımların çoğu son 13 yılın ürünüdür. Milletimizin alın teriyle ve gerektiğinde kanıyla devletinin yanında olduğunu her zaman göstermiştir. Cumhuriyetimizin 92. yılında iftiharla anacağımız en büyük kazanımımız budur. Ülkenin yöneticileri olarak bizlere düşen milletimizin beklentilerine cevap vermek için gece gündüz çalışmaktır" dedi. 

ERDOĞAN'A MÜZİK SÜRPRİZİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından, Aşık Veysel'in "uzun ince bir yoldayım" türküsü çalındı. Erdoğan'a türkü sürprizini, 2 koruma görevlisi, 2 garson, 1 idari işler personeli hazırladı. 

1 KASIM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Resepsiyon'da 1 Kasım seçimleriyle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:
1 Kasım'da milletimizin tercihine saygı göstereceğiz. Millet tek başına iktidar fırsatı verirse istikrar olur. Pazar günü 2023 hedefleri için bir kırılmadır. Seçim güvenliği için her türlü tedbir alındı. Diğer seçimlere göre daha sağlıklı bir çalışma olacak.
PYD'yi bir siyasi örgütlenme olarak kabul etmiyorum.